Advert
Cucak’a kucak kucak, Efsane’ye asgari ücret olmaz

Cucak’a kucak kucak, Efsane’ye asgari ücret olmaz

 

Bursa’da futbol tarihinin efsane futbolcusu kimdir sorusunun tek bir cevabı vardır. Onun adı Mesut Şen’dir. Onu ilk sıraya koyduktan sonra sırasıyla Ersel, Vedat, Kaleci Osman, Ahmet Tuna, Müfit, Sinan Bür, Biyediç, Sedat3, Baliç, Beyhan gibi herkesin yüreğinde yer eden ve güzel oyun olan futbolu ona sevdiren isimleri bir nefeste sayar. Ben bu listeye isim ayırmadan 2009-2010 sezonunda Türkiye Süper Lig Şampiyonu olan kadronun tamamını ekliyorum.

Peki, Bursaspor Kulübü ve taraftar olarak bu değerlerimize hak ettikleri saygıyı gösteriyor muyuz? Bu sorunun da yanıtı nettir. Hayır!

Özellikle yeni seçilen yönetimlerin arada sırada gelen sıtma nöbeti gibi akıllarına gelir ve yancılardan fırsat kaldığında medyaya malzeme vermek adına ‘bir’ deplasmana şeref konuğu olarak götürülürler, ‘efsanelere sahip çıkıyoruz’ muhabbetiyle basına pompalanırlar. Ya da bir sohbete konuk olarak çağırılırlar ve bir yemekte konuşturulurlar.

Peki! Bu efsanelerin bir sorunları olduğunda Başkan ya da Yönetim sahip çıkar mı? Ben size söyleyeyim. Dertlerini anlatmak için randevu bile alamazlar.

İçlerinde ‘en cesuru’ belki birini asgari ücretle Vakıfköy’de istihdam eder.

Bir de şuna içim yanıyor. Bursa’da yaşayan bize geçmişten kalan sayıları ‘10’u bulmayan bu değerlerimizle fotoğraf çektirip altına ‘Şimdi olsa değeri 10 milyon Euro’dur. Yok az gelir 20 milyondan fazladır’ gibi yorumların tepesine 30 milyon Euro ile Mesut Şen konulur.

Gerçekte 'Cucak'lara kucak kucak verilen Eurolar, sıra onlara geldiği zaman tam mesai karşılığı asgari ücrete dönüştürülür. Yakın tarihe kadar bırakın fikir sormayı, efsanelerimize maç izlemeleri için kombine verilmesi inceliği bile düşünülmez.

Küçüklerini sevmeyen, büyüklerini saymayan, tarihini bilmeyenlerin yarattığı bu sorunlu tablonun tek çaresi siyaset ve goygoydan arındırılmış Bursaspor Vakfı’dır.

Bu iş gerçekleşmeden ve Bursa’da çok az kalan içlerinde başta Mesut Şen ağabey olmak üzere çok zor şartlar altında yaşamını sürdürenlerin olduğu Bursa’ya ve Bursaspor’a emek verenlerin bu tür icat edilen popüler organizasyonlara katılmamasını diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500