Advert
Umut’ta olmasa… Yeni yıl, yeni umutlar… Yepyeni hediyeler…

Umut’ta olmasa… Yeni yıl, yeni umutlar… Yepyeni hediyeler…

2016’nın sonlarına sayılı günler kala herkesin ağzında dolaşan yegane cümle ‘’Bitsin artık bu yıl !’’ Sebebi de aşikar. Çok canlar yandı, çok ocaklar söndü. Yeni yıla girerken tüm kötü yaşanmışlıkları arkamızda bırakacağımız ümidiyle bu cümleyi tekrarlar olduk ne demişler ‘’Umut fakirin ekmeği’’ Bizlerde şu durumda özellikle yılın son aylarında yaşadıklarımızdan sonra Fakiri temsil etmiyor muyuz? Ama yinede ‘’Çiftçinin karnını yarmışlar, kırk tane gelecek yıl çıkmış’’. Diyeceğim o ki, çiftçinin ürünü her yıl bir afete uğrarmış, o da hep gelecek yıla umut bağlarmış. Şimdi bizlerde gelecek yıla 2017’ye umut bağlamış durumdayız. 2016 senesinde milletçe afete uğruyorduk ki, el birliği ile üstesinden gelindi. Adeta kana susamış bu terör örgütlerinin de üstesinden gelinecektir elbette.

Her şeye her kötü anıyı hatıramızda bırakanlara inat gelin seneyi güzel minik bir hediye ile bitirelim. Bir birimize hediyeler verelim. Bir çorap bile olsa karşı taraftan gelen bir paketin içinden ne çıkacağı düşüncesinin yaratmış olduğu umut, heyecan bir başka oluyor. Tıpkı her yıl bize hediye gibi gelen yeni yıl gibi. Bu durumda Yeni yıla girerken, yeni hediyelerle taçlandırmak sizce de hoş olmaz mı? Hafta sonu tatilini alış veriş merkezlerinde harcamayı sevmeyenler için minik bir araştırma yaptım. Bir çok marka indirime girmiş durumda, vitrinlere bayraklar asılmış %30 dan başlayıp %50 ‘lere varan indirimler söz konusu. Her ne kadar fiyatlara dövizin kara yüzü tesir etmiş olsa da birçok marka yeni yıla girmeden indirimini uygulamış ve yılı güzel kapatmanın yeni yılı da güzel karşılamanın peşinde. Bize de bu durumda bir birimize hediye almak düşüyor. Birçok markanın sosyal medya mecralarında yeni yıl çekilişlerinin de olduğunu ayrıca hatırlatmak istiyorum. Takip karşılığında sosyal medya mecralarında çeşitli yılbaşı çekilişleri ve karşılığında hediyeler söz konusu. Dolayısıyla katılmanızda ve bir göz atmanızda fayda var, ilgililere buradan duyurulur.

Sevgili okurlarım, yeni bir yıla girerken sevgi ve barış diliyorum. Savaşların acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması bir daha yaşanmaması umuduyla, bir yılı daha tüketmenin hüznü yerine, bir yıldan daha kurtulmuş olmanın sevincini yaşamayı tercih ediyorum. Ne diyelim, gelen gideni aratmasın! İyi seneler…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500