Advert
Kıpraşmayın Kılıçdaroğlu..!

Kıpraşmayın Kılıçdaroğlu..!

 

Siyasetçinin özünün sözünün bir olması gerekir ve buna liderler de dahildir. Gerçi ülkemde lider kriterleri taşıyan kaç kişi var dendiğinde yek parmakta kalıyoruz ama yine de parti başkanları kontenjanından lider sayılanlar da vardır.

CHP’ye bir kaset, iki televizyon tartışması ve başarılı bir mezhep P&R’ı ile Genel Başkan olmanın bir proje olduğunu siz de biliyorsunuz ama bari belli etmeyin.

Obama ABD’ye başkan olduğunda bile etrafını Clinton’dan daha fazla Afro-Amerikalılarla doldurmadığı halde CHP’de itina ile mezhepdaşlık teması işlenmektedir. Bunu görmek için sadece İstanbul’un İlçe Başkanlıklarının yapısına bakmak yeterlidir.

Muhalefetin görevi iktidara karşı antitez üretmektir rejime karşı değil. Olağanüstü günler yaşıyoruz. Biz sadeler neler olduğunu biliyoruz ama şekerlilerde sorun var. Bunları aydınlatmak için meydanlarda ‘geçmişi belli’ gazetecilere alkış tutturmaya gerek yoktur.

Öyle hatalar yapıyorsunuz ki; partililerine kendi iradenizle siyasi yaşam makinasına bağladığınız malum siyasi mevtayı diriltip size alternatif olarak tekrar başa geçirmeyi düşündürüyorsunuz.

Yedi Uyuyan MHP lideri bile giderayak uyandı ve Anayasa değişikliğine müdahil ve destek olma kararı aldı da sizin bu konuya katkı yapacak derinliğiniz mi yok ki bu süreçten uzak kalıyorsunuz.

Sizin etkin muhalefet anlayışınız FETÖ eliyle size servis edilen kasetleri Grup Toplantılarında açıklamaktan ibaret midir?

Bakın siz 657 iken bizler siyasetten çektiklerimizle büyüdük. Her başarısız Başbakanın elinde kullanacağı kozlar vardı. Bazen koalisyon ortağından, bazen TBMM’deki kıl payı çoğunluktan, bazen askeri vesayetten şikayet edip zülfüyarı deldirmezlerdi. 550 kişiyi 4 kişinin iradesi yönetiyorsa ona parlamenter demokrasi denmez lider sultası denir.

Başkanlık sistemini Recep Tayyip Erdoğan üzerinden eleştirmek de ayrı bir siyasi kabızlıktır. Öyle düşünüyorsanız kantara siz çıkın ve onu yenin ve sen başkan ol. 'Ekmelettin'lere eklenmeye ihtiyacınız mı var?

Şık konuşuyorsunuz ve naif bir duruşunuz var ama çare olarak ne partinize, ne halka umut vermiyorsunuz.

Ne hain terör saldırılarından sonra varsınız ne Halep için söylediğiniz bir çift lafınız var.

Irak’a ve Suriye’ye arkamızı dönüp yaşamanın bedelinin ne olacağını bilmiyorsunuz. Oralarda sadece etnik çatışmalar varsa neden ABD’nin, Rusya’nın Çin’in ve İngiltere’nin orada ne işi var diye düşünmüyorsunuz.

Bilmem anlatabildim mi? Yani etliye sütlüye karışmayan 657’li gibisiniz.

Bu hassas dönemde yaptıklarınızla ve yapamadıklarınızla toplumla değil partililerinizle bile ilişki kuramıyorsanız, sizde bir sıkıntı var.

An itibariyle CHP içinde ülke sorunları, Anayasa değişikliği, komşularla ilişkiler, döviz darbe girişimi konuşulmayıp siz tartışıyorsanız siyasi vadeniz dolana kadar hiç kıpraşmayın.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500