Advert
Bu kanıksama hoşuma gitmiyor

Bu kanıksama hoşuma gitmiyor

Yine terör, yine bombalı saldırı..

Yine 44 ölü,14’ü ağır 155 yaralı..

 

Yöneticilerimiz: “Yanlarına kalmayacak, şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Milletimizin başı sağ olsun” gibilerden kanıksanmış sözler..

 

Bir ölüm haberi alındığında “başımız sağ olsun!” demek âdet olmuş..

Bu duayı ederken sağ olmasını istediğimizin kim olduğunu hiç düşündük mü acaba?

 

Bombayı patlatıp bu ülkenin evlatlarımız yok ediliyor. Anne babalar oğulsuz, Eşler kocasız, çocuklar yetim, aileler başsız kalıyor. Ne yazık biz; “Başımız/başınız sağ olsun”  deyip duruyoruz bunca senedir şehitlerimizin arkasından bu dua etmeyi sürdürüyoruz.

Ne acı…

Millet olarak başımız sağ olsa, yaşananları yaşarmıydık acaba?

Devletimizin kurucusu Atatürk’ün çok güzel bir sözü var: ”Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diye. Devletin vücudusağlam olmasa,başı nasıl sağlam olur?

 

Ey aziz şehitlerim!.

Utanıyorum; yemekten, içmekten..

Utanıyorum; senin, annen, baban, kardeşlerin, nişanlın, eşin ağlarken, çocukların yetim kalırken gülmekten..

Sizleri unutanlardan, sizleri unutanları içimizde barındırmaktan utanmayanlardan utanıyorum.

Utanıyorum; sizler vatan için, millet için, bizler için şehit düşerken, sizleri görmemezlikten gelenlerden..

 

Yine İstanbul’da canımız, canlarımız yandı. Ahlak, vicdan yoksunu, soysuz köpeklerin bizden çaldığı canlarımızın acılarının sarstığı zihinlerimiz param parça..

Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmamış bir karış vatan toprağı kalmadı. Vatanımda bir tane ağaç kalmadı ki, dalı kolu kırılmasın..

 

Vatan için millet için devlet için kol kırılsın, ama yen içinde kalmasın. Vatana, millete devlete, onun güvenlik güçlerine halkına uzanan ellerin hesapları yanlarına kalmasın.

 

Teröre açık destek veren,ikiyüzlü,çıkar odaklı siyaset güden dünya aktörlerinin terörü destekleyerek işledikleri “insanlık suçu”karşısında susmanın zamanı geçti.

Akıl ve vicdan yoksunu soysuzların, kahpe kurşunlarına, bombalı saldırılarına hedef olan “insanlığımıza” sarılmanın ve acılarımızı en derinlere gömmemizin zamanı geçti.

Terörün getirdiği bu acıların yeşerttiği nefreti sadece onu “lanetleyerek” göstermekle yetinmenin, savunmada kalmanın zamanı değildir. Millet olarak devlet olarak topyekûn saldırıya,terörü ve teröristleri inlerinde yok etmenin zamanıdır. Aksi durumda, terör ve terörist saldırılar fırsat buldukça sürecektir.

 

Terör olaylarının tırmandığı, millet olarak zor günler geçirdiğimiz bu zamanlarda milletimiz, halkımız,insanımız, devletimizinvatanımızın yanında saf tutmaya hazırdır.

Savaşın kendisi terör ve terörizm.Terör ve teröristleri destekleyenleri lanetliyoruz, kınıyoruz. Ancak, vatandaşlarımız;“terör ve terörizmi durdurma konusunda karamsar.”.

 

Ağlayan analar, babalar, bayrağa sarılı tabutlar karşısında, “önlemler alındı” diye konuşan devlet büyüklerinin duygusal nutukları artık inandırıcı gelmiyor.


İstanbul’da iki ayrı noktada meydana gelen bombalı terör saldırısında 44 can kaybettik. 44 eve ateş düştü o evleri yakıyor.  14’ü ağır 155 kişi de yaralandı.

 

Başımız,Cumhurbaşkanımız;“Terör belasıyla mücadelede bir defa milletimin, halkımın, sonuna kadar bu mücadeleyi sürdüreceğimizden hiç şüphesi olmasın. Milletimizin başı sağolsun. Yaptıkları yanlarına kalmayacak” diyor. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500