Advert
Bursa CHP İl Örgütü'nden verilen mesajlar
Erkan Ateş

Bursa CHP İl Örgütü'nden verilen mesajlar

CHP Bursa il örgütü tarafından 2 .si düzenlenen danışma kurulu toplantısı Pazar günü gerçekleşti. Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir açılış konuşmasında katılımcı ve barışık bir örgüt yapısını planladıklarını vurgularken hedef olarak da yerelde 9 ilçede belediye başkanlığını kazanmanın yollarını anlattı.

Partide içe dönük değil dışa dönük bir çalışma planladıklarını vurgulayan Özdemir kazanmak için inanmak ve çalışmak gerektiğini vurguladı.

Danışma kuruluna davet edilen CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke yoğun bir alkış ve tezahürat eşliğinde kürsüye  geldi. Bursa örgütünün pür dikkat dinlediği Böke, çok önemli açıklamalarda bulundu. Ülkemizin içinde bulunduğu  ekonomik duruma geçmeden önce  terörün yıllar önce tek boyutlu bir seyirden çok boyutlu bir hal aldığını söyleyen Böke  özellikle ülkemizde bizi biz yapan tüm etkenleri tek tek yok eden bir yapının iş başında olduğunu ve bu yapının son olarak rejimi hedef aldığını belirtti.

 Ekonomik açıdan 78 milyon herkesin borçlu olduğunu vurgulayan Böke, 2002 yılında tüm ülkemizin 6.6 milyar dolarlık borcunun bugün 400 milyar dolar olduğunu söyledi. Son bir yıldaki kötü gidişattan 500 bin yeni işsizlerin oluştuğunu  ve toplamda 6 milyon 7 bin işsizin aramızda olduğunu açıkladı.

Ülkemizde TL deki değer kaybına da değinen Böke her bir kuruş değer kaybımızın reel sektöre maliyetinin 2 milyar TL olduğunu söyledi. 3 ekim den bu yana TL'nin 50 kuruş değer kaybettiğini ve bunun ülkemize zararının 100 milyar TL olduğunu söyledi.

 Tüm bu olumsuz gelişmelerin başlangıcı olan 3 Ekim günü gerçekleşen Bakanlar kurulundan çıkan kararlara  dikkat çeken Böke'nin OHAL'in uzatılmasının  cebimizi de bombaladığını vurguladı. Bu durumun küresel bir kriz ile ilgisinin olmadığını vurgulayan Böke 150 ülke içinde en çok değer kaybeden ülkeler sıralamasında  147 . yani sondan 3. olduğumuzu vurguladı.

'BİZ BUGÜN DAHA FAKİRİZ‘ diye konuşmasına devam eden Böke Yeni  başkanlık sisteminin dayatması sonucu fakirleşmeye devam edeceğiz dedi. Ayrıca 2017 yılında hepimizi 168 milyar dolar  ödeme bekliyor diyen Böke'nin 3 Ekim kararları sonrası 50 kuruşluk kaybın bize 2017 yılında ekstradan 80 milyar dolar yük bindirdiğini de açıkladı.

  Konuşmasının sonunda Toplumsal muhalefetin çok daha etkili olduğunu vurgulayan Selin Sayek  Böke, tecavüzcüyü affeden yasa örneğini göstererek Toplumsal Muhalefete katkı sunan Kadın Kollarına teşekkür etti. Daha sonra kürsüye davet edilen CHP Parti meclis üyesi, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ise çok daha etkili, katılımcı ve eylemsel bir muhalefetin Bursa'dan  ateşleneceğini söyledi. Sarıbal konuşmasında hiç kimseyi ayrıştırmadan, birlik ve beraberlik içinde kavgayı ve direnişi büyütmek gerekir derken Kralında çıplak olduğunu biliyoruz dedi, konuşmasının sonunda uzunca alkış alan Sarıbal daha sonra Ankara ya hareket etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500