Advert
Günümüzün ‘Affan Dede’si ‘FUN TOLIA‘

Günümüzün ‘Affan Dede’si ‘FUN TOLIA‘

Affan Dede'ye para saydım,

Sattı bana çocukluğumu.

Artık ne yaşım var, ne adım;

Bilmiyorum kim olduğumu.

Hiçbir şey sorulmasın benden;

Haberim yok olan bitenden.

 

Bu bahar havası, bu bahçe;

Havuzda su şırıl şırıldır.

Uçurtmam bulutlardan yüce,

Zıpzıplarım pırıl pırıldır.

Ne güzel dönüyor çemberim;

Hiç bitmese horoz şekerim!

Birçoğumuzun ezbere bildiği hüzünlü ‘35 YAŞ‘ şiirinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın yaşama sevincini anlatan çocuk kokulu şiirini ilkokul sıralarından beri ezbere bilirim ve şiirde anlatılan içimdeki o çocuğu hiç büyümeden bugüne kadar yanımda taşımaya başladım.

Biz çocukluğumuzda tahta kılıçlarla, elimizle yaptığımız ve sürdüğümüz tel arabalarla, el yapımı bilyeli kaykaylarla, yine el yapımı kızaklarla, siboblu deri toplarla, cillilerle, fırdöndülerle oynardık.

Grup olarak arsa futbolunun dışında, körebe, yakan top, birdirbir, saklambaç ve kovboy oyunları oynar ve sanal olarak ateş ederek ‘KOMEN’ diye bağırır ve rakibimizi vurduğumuzu haykırırdık.

Hepsi birer birer hayatımızdan çekildi ve yeni nesil atarilerle büyümeye başladı.

Dünya ekran gösteri sanatı olan sinemayı Charlie Chaplin ile tanır ama P&R fakiri ülkemde ondan yüzlerce yıl önce gölge oyunu vardı.

Bizim Nasrettin Hoca ve Temel fıkraları, soğuk Amerikan fıkralarına kalite olarak tur bindirirdi ama kıymetini bilmediğimiz ve onlara amaçları dışında misyonlar yüklediğimiz için önce Texas, Tommiksler ardından daha Sünger Bob isimli bulaşık süngeri ülkemizin çocuk dünyasını fethetti ama Bursa’mızda güzel şeyler de oluyor.

Ben dün çocuk oldum. Hem de en çocuğundan çocuk oldum ve yeni nesil Affan Dede olan ‘FUN TOLIA‘ ya gittim ve doyasıya oyunlar oynadım.

Mudanya yolunda açılan Endülüs Park içinde çok geniş bir alanda hizmet veren Türkiye’nin en büyük kapalı‘indoor’ tematik parkı olan ‘FUN TOLIA‘ da yok, yok olmuş.

Her yaşa hitap eden onlarca elektronik oyunun yanı sıra ciddi efor gerektiren parkurlar, 300 m2 olan ama içine girdiğinizde 3000 m2 kare gibi aktif performans gerektiren Paint Ball içinde elimde silah koşarken eridim bittim.

Şifreli odalar, Karaoke, Sihirli gözlükler, F1 yarışları ve daha birçokları ile saatlerin nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir oyun dünyasının içinde kayboluyorsunuz.

Ben gibi oyunbaz değilseniz size uygun Amerikan Bilardo, Panoramik Vitamin bar, her türlü yiyecek ve içecek, miniklerin emanet edilebileceği bakıcıların nezaret ettiği safety oyun alanları, yaş günü partileri için uygun alanlar hizmete açılmış ve Bursalıları bekliyor.

Bütün oyun alanlarının en iyi ortak özelliği can güvenliğinin en düzeyde sağlanmış olmasıydı.

Bir daha gider miyim?

Abone kartımı aldım bile ve en kısa zamanda Akrofobimi yenmek adına adımlar atacağım yükseklik dünyasına gireceğim.

Bana göre Affan Dede olan Özden Özdemir’e böylesine gidilesi bir yer yarattığı ve içimdeki çocuğu mutlu ettiği için önce kendi adıma sonra Bursa adına teşekkür ediyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500