Advert
Volkan Demirel’in adamlığı tartışılmaz, kapak olur…

Volkan Demirel’in adamlığı tartışılmaz, kapak olur…

 

Fenerbahçe’nin kalecisi Volkan Demirel faciada hayatını kaybeden 157 Soma ailesinin banka borçlarını ödediği ortaya çıktı. Volkan Demirel’in takım arkadaşları ile birlikte gizli kalmasını istediği sessiz sedasız bir şekilde yaptığı bu iyilik bir madenci ailesinin gazeteciye verdiği röportaj sonrası kamuoyuna yansıdı.

Volkan Demirel'in bu davranışı sosyal medya kullanıcılarından büyük takdir topladı.

Eski para ile yaklaşık 1 trilyon olan borcun tamamını kapatan Volkan Demirel, laf ve reklam olsun diye iki forma bir top ile lösemili çocuk ziyaretlerine basın ordusu ile giden kolpacılar gibi davranmamıştır.

Bu konu üzerinde çok konuşmak ve çeşitli konuşmak gerekir.

İlk olarak yargının bile cinayet dediği kazada hayatını kaybedenlerin muhtelif bankalara olan borçları bankalar tarafından tahsili kabil olmayan alacaklarda zarar gösterilip kârdan düşülebilirdi. Bir incelemede bunu kusur görecek hesap uzmanı zaten insan değildir.

Türkiye’de kârlarını katlayan ve dev reklam bütçeleri ile ajansları abat eden bankalar fikir fakiri oldukları için milyonlarca dolarlık reklam sinerjisini getirecek olan fırsatı kaçırdılar.

Öte yandan her türlü “muhabbete” dev bütçeler ayırırken kart borçlarını sıfırlamaması sıfatındaki “sosyal” özelliğini dumura uğratmıştır.

Volkan Demirel kimdir. Fenerbahçe taraftarı dışındaki herkesin gıcık olduğu ama Avrupa’nın en iyi kalecilerinden biridir. Milli Takımın en güvenilir oyuncusu iken TT Arena’da milli formayla Kazakistan milli maçında tribünlerdeki soytarı kılıklı insanlar tarafından küfür ve hakaret edilmesi sonucunda sahayı terk edip giden adamdır. O gün de şimdi de sonuna kadar Volkan Demirel’in yanındayım. O takımın teknik direktörü ise tribünlere oynadığı için milli takımın günah keçisi ilan edilmiştir. Fenerbahçe formasıyla sahaya çıkan bir rakibi doğru olmamasına rağmen sinirlendirmek isteyebilirsiniz. Ama Milli forma giymiş bir oyuncuya küfür ve hakaret eden zibidilerin vatan haini ilan edilmesi gerekirken Volkan bütün stadyumlarda vatan haini damgası yemiştir.

Bu adam başta teknik direktörü olmak üzere herkese ders verecek hem insani, hem vicdani hem de vatani bir görevi sessiz sedasız yerine getirmiştir.

Türkiye’de adam saymak çok kolay değildir. Sosyal Medya infazları ortalığı kasıp kavururken Volkan’da bundan nasibini almıştı. Volkan Demirel’in adamlığını tartışacak kantar kalemşorların kem sözleri değildir.

O halde az sayıda adamlardan biri olan Volkan Demirel’e teşekkür etmek hepimizin görevidir.

İlaveten şunu ifade edeyim ki; beyni sulanmış bir iki kalemin dedikleri ile hareket eden Teknik Direktör, Volkan’ı Fransa’ya götürmediğine pişman olacaktır. Son firavunun Musa’sı Volkan olacağını hep birlikte göreceğiz.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500