Advert
Hükümeti kurdular, Bursa’yı burdular…!

Hükümeti kurdular, Bursa’yı burdular…!

Bursa’nın kanaat önderleri(!) birbirini yiyedurdular, hükümeti Bursa’ sız kurdular. Hükümette bir Bursa Milletvekili olmasına karşın tek bir “Bursalı” bakan olmamasına gönül koyacağımız adres listeyi hazırlayan ve onaylayan makamlar değildir. Bizatihi Bursa’nın yaşayanlarının siyasete uzak durması sonucunda Bursa’nın hakkına ve kayıplarına sahip çıkmak türkü çığırarak arayanlara bırakılmıştır. Ve hatta iki iken bir olmuştur.

Bursa ihracatta, sanayi malları üretiminde, iş gücü istihdamında, katma değer yaratan illerin başında gelmekte iken yatırımcı ve sanayi içerikli bir bakana sahip olamaması ayıptır. Efkan Ala Erzurumlu bir Bursa Milletvekili olarak daha öncekiler gibi misafir kontenjanından devri sona erdikten sonra Ege’ye geçerken, Bursa’ya kebap yemeğe gelecektir. Buna hayır abartıyorsun deyip itiraz edenler, eski ağır ağabey Bülent Arınç’ a baksınlar. Sağlık Eski Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu takip etsinler.

Bu sadece siyasette yaşanan bir sıkıntı değildir. Biz, biz olmayı beceremedikten sonra kendi değerlerimizi inkar ettikten sonra haset, kıskançlık beceriksizliklerle birbirimizi yedikten sonra lobi diye bir şey bilmeyecek kadar cehalet içinde olduktan sonra ne futbolda ne siyasette ne de örgütlerin başında Bursalı göremeyiz.

Bursaspor’u kendi evinde bile gurbette hissettirenlere baba kontenjanından makam verenler olduktan sonra siyaseten teslim olmak kimseye tuhaf gelmesin.

Bursa’da BURFAŞ vardır ama Ankara’daki Bursa evinin başında bile Bursalı yoktur.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın kurduğu hükümet ülkeye millete hayırlı olsun. Dilerim ki başarılı olurlar. Türkiye görebilenlerin anlayacağı gibi çok zor ve sıkıntılı dönemden geçiyor. Bir yandan terör, bir yandan Suriye krizi, bir yandan ekonomik göstergelerin kırmızı alarma geçmesi, bir yandan AB ile ilişkiler gibi çözüm bekleyen hayati sorunların yanı sıra eğitim ve üretim ile ilgili problemler çözüm bekliyor.

Beştepe-Çankaya uyumunun ve hatta tek güdümünün ülkeme neler getireceğini merak ediyorum.

Hükümette Bursa’yı temsil açısından bize yine kal geldi ve Rahmetli Sadri Alışık’ın “Ofsayt Osman” filmindeki unutulmaz repliği gibi “bu sefer de gol olmadı ofsayt oldu”

İyi uykular Bursa…!

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500