Advert
 EFQM Ödülü söylemlerimize  değil eylemlerimize verildi

EFQM Ödülü söylemlerimize değil eylemlerimize verildi

FSM'de yaşayan Bursalı olarak bir yandan son aylarda yaşanan trafikçilesini ve kaldırım tecavüzlerini yaşarken, öte yandan kentseldönüşüm ambalajında yapılan rantsal dönüşüm binalarının yükselmesinetanıklık ederken karşıma çıkan Şanzelize imajı yaratma gayretinehayretler içerisinde bakakaldım.

Şanzelize olmadan bulvar olalım yürüyelim diyorum ama servis motorsikletleri ve esnafın kaldırım tecavüzleri imkan vermiyor. Şanzelize olmadan önce ulaşılabilir cadde olalım diyorum ama yürüyüş olarak 15 dakikalık 3 bin 200 metrelik yolda araçla en değerli şey olan zamanın 30 dakikasını heba ediyoruz. Yine de Bursa adına umudumu yitirmedim çünkü burası Bursa, o kadar zengin ki kimse yiyip bitiremez. Bundan yaklaşık 4 yıl önce Bursa Kent Konseyinde FSM masaya yatırıldı ve vizyon projeler üzerinde tartışma açıldı. Rahmetli Semih Pala yönetimdeki oturumda benim de bir kaç sözüm ve yazım oldu. O günden bu güne kadar hiç bir şey değişmedi diyebilsem keşke ama her şey çok daha kötüye gitti. Meraklısı zabıtları açar bakar. Son günlerde yakışıklı binaların yükselmesi sonucunda FSM yine gündeme oturdu. Ana arterler BŞB’nin ama yaşanan yer Nilüfer dedim ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e Şanzelize konusunda ne düşündüğünü sordum:

Şanzelize olacaksa otoparklar yeraltında olacak

Başkan Bozbey, “Nilüfer'de yaşıyorsun, Nilüfer'i yazıyorsun. Bizim bakışımızı bilmiyor musun deyiverdi. Bursa'ya ve Nilüfer'e değer katacak her türlü projeye destek veriyoruz. Biz bunu yıllar önce söyledik ama demek ki şimdi yapılabilme ihtimali ortaya çıktı diye de ilave etti. Takip ettiğim kadarıyla dikey parklanma düşünülüyor. Bu yanlıştır ve yatay parklanma olmalıdır. Bizim vizyon projemizin hayata geçirilmesini olumlu karşılıyorum ama bize bir şey sorulmadı. Gelişmeleri görmeden detaylar ortaya çıkmadan bir değerlendirme yapmak doğru olmaz" dedi. Şanzelize olacak diyorsanız otoparkları yeraltına yapacaksınız diyen Bozbey, “FSM'nin en büyük sorunu otoparktır. Ayrıca raylı sistem bizim planlarımızda olduğu gibi Karafatma'ya kadar gitmeli ve Mudanya yolu - Beşevler arası FSM aksı üzerinden bağlanmalıdır dedi ve biz Nilüfer Belediyesi olarak Uluslararası EFQM hizmet kalite ödülünü söylemlerle değil belediyecilik alanında yaptığımız eylemlerle kazandık” diyerek noktayı koydu.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500