Advert
Advert
Beter olun..
Ertuğrul MAT

Beter olun..

Çocukları olup, o çocuğu nüfus kütüğüne kaydederken, nüfus müdürü kızın yaşının küçüklüğünü fark edip, ihbarda bulunuyormuş; koca da; o çocukların ana babaları da hapse giriyormuş. Anne çocuğu ile yapayalnız kalıyormuş. Bu bir sosyal drammış.

Beter olsunlar.

Sosyal devlette o anne, çocuğu ile yalnız kalmaz.

Sizin “Aile ve Sosyal Politikalardan Sorumlu “  bakanlığınız yok mu? O ne işe yarar?

O bu çocuklara ve yavrularına el uzatamaz mı?

Dikkat etmeden, sosyal yardım adı altında maaşa bağladığınız milyonlarca kişi arasında PKK ‘ya gönül verenlere de para dağıtacağınıza;  bu yaşadığımız en büyük sosyal facianın masum  kurbanlarına daha büyük bir kucak açılamaz mı?

Ey bu önergeyi verenler, o önergenin kabulü için gayret edenler; O çocuğun arzusu olup olmadığını, okumak isteyip istemediğini, evliliğe veya bu evliliğin tabii sonucu olan cinsel hayata hazır olup olmadığını sorguladınız mı?

Ey o çocukların anne babaları! Kızınızın bir başkasını sevmeye mütemayil olup olmadığını, pencerenin perdesinin arkasından birisinin geçişini gözleyip, gözlemediğini,bazen yüzünün aniden  kızardığını, bazen birden bire  kalbinin göğsünden fırlarcasına çarptığını hissettiniz mi? Yoksa o kızları, kültürümüze sokulmuş en büyük  alçaklık olan başlık parası için misattınız?

Allah belânızı versin, beter olunuz..

Bir de utanmadan bazıları, “ Onlar eski Türk filmlerindeydi “ diyorlar..

Yani aşk dediğin şey, Nişantaşı’nda , Cihangir’de, Kızılay’da, Alsancak’ta gezenlere mi  mahsus ve münhasır mı?

Bakmayın Verona’nın bir İtalyan şehri olduğuna, aldırmayın Romeo ve Jülyet’ in asaletlerine, bizim Leylâmız, Aslımız, Şirinimiz , o çocukların satıldığı köylerde oturmuyorlar mıydı?

Ferhat, Kabataş-Taksim arasında tünel mi kazıyordu, o dağları devirirken; o ,yollara düşüp Leylâyı arayan  Mecnun,  İstiklâl  caddesindeki barlardan birinde  kafayı çekip kadını aşağılayan arayışlara düşmüş bir mecnun (sapık ) muydu?

Bunu anlamak istemiyorsanız, Allah belanızı versin, beter olunuz..

Beni , “Dünya çocuk hakları günü “nde,  bu yazıyı yazmaya mecbur eden,  ülkemiz de son on yılda  483 bin çocuğun evlendirildiğini; sadece 2015’te 18 bin çocuğun anne olduğunu okumak mecbur bırakan kızını satan alçaklar; parlâmentoda hiçbir varlık  gösteremedikleri için grup yöneticilerinin kendilerine uzattıkları her önergeyi okumadan imzalayıp şöhret olduklarını sanan salaklar; Cumhurbaşkanı’nın kızının mensup olduğu derneğin bu teşebbüsü kınaması karşısında, ne yapacağını sanan yalakalar, Allah belânızı versin. Toplumun tepkisi karşısında, muhalefetle görüşmeyi  şimdiakıl edenler, Allah, sizin de müstahakkınızıversin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500