Advert
Dolar’ı fazla abartıyoruz..!

Dolar’ı fazla abartıyoruz..!

Neymiş efendim; ABD’de Trump seçilmiş de dolar değer kazanmaya başlamış. Geçiniz beyler! Bu külliyen yalandır ve bir kısım medyanın uydurmasıdır. Öteki bir kısım medyaya baktığınızda bu konu ile ilgili tek bir satır okuyamazsınız. Yani dolar konusu yok hükmündedir.

Bence de dolar konusunda yalanlar almış başını gidiyor. Bu gün ABD’nin hangi eyaletine giderseniz gidin 1 doların karşılığı 1 dolardır. Ne bir cent eksik ne bir cent fazladır. Orada insanlara dolarla alışveriş ederler ve mali ve cep dengelerinde bozulan bir şey olmaz.

Bizden taraf bakarsak eğer birkaç gavur icadının dışında bütün alışveriş Türk Lirası ile yapılmaktadır.

Siz marketlerde et 12.99 dolar ya da deterjan 9.90 dolar ve dahi ekmek 20 cent diye bir tabela okudunuz mu? Ramazan pidesinin yumurtalısı bile pahalıdır ama dolarla satılmaz.

Bir kısım medya huzurumuzu bozmak için doların kanatlanıp uçmasını bahane etmek için nifak sokuyor. Dolar kuş olup uçuyorsa atarsın taşı vurursun kuşu iner aşağı olur biter.

Dolar konusu sıkıntılı olsa İş Adamlarımızın, Yatırımcıların, Sanayicilerimizin, İhracat ve İthalat şirketlerimizin feryat figan ağlamaları gerekmez mi?

Onlardan bırakın feryadı bir ‘La’ sesi bile gelmediğine göre asayiş berkemal durumundadır, rahat olunuz.

Hepsinin tuzu kuru ve dış ekonomik ilişkilerinde alacaklı olduklarından dolar yükseldikçe servetlerine servet katıyorlar.

Bırakın doların yükselmesi kefereyi üzsün bize olan borçlarını ödemek için conta yaksınlar şirketlerini satsınlar.

Bizler bu süreçten etkilenmemek için alışkanlıklarımızı değiştirmeliyiz. Her türlü alışverişimizde Türk Lirası kullanırsak hayatımızı aynı kalitede devam ettiririz.

Nasıl mı? Bundan böyle benzinliklerde “Fulle depoyu koçum” lafını unutacağız. Her seferinde 50 TL’lik akaryakıt alan birisi zamdan etkilemez. Dolar ne olursa olsun 50 Lira öder.

Markette et süt peynir meyve, deterjan, tuvalet kağıdı alırken de kilogram ya da paket kavramı tarih olmalıdır. Bunları alırken hepsine ayrı ayrı 5 lira barajını koyarsak sıkıntı şıppadanak biter. Bundan sonrasında yemişim doları bize bir şey olmasın.

Ben Karadeniz fıkralarına bayılırım. Özellikle saat 12’ye kadar üretilmiş olanlarına…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500