Advert
Bursa’da ulaşamamaya zam geldi…

Bursa’da ulaşamamaya zam geldi…

BURULAŞ dövizin her gün yeni zirve yaparak tırmanmasına eş zamanlı olarak kent içi ulaşıma zam yaptı. Yapmasına yaptı da bir de ulaştırabilse canım yanmayacak. Bursa ulaşımı konusunda en aktif olarak çalışan, ben dâhil herkes tarafından en çok eleştirilen BURULAŞ’ın “ulaşamama” konusunda en az kusurlu olduğunu gerçeğini artık iyi biliyorum.

BURULAŞ A.Ş. Bursa Büyükşehir Belediyesinin ulaşım hizmetleri veren bir şirketidir. Yani kendi başına zam gerekse bile yapmaz, çünkü yapamaz. Siyaset kısmı devreye girer. O sadece verileri toplar çıkarır ve mali tabloyu Altepe ve Yönetimine sunar. Bu nedenle bazı zamlar ertelenebilir ötelenebilir. Hatta irade özel günlerde bedelsiz yolcu bile taşıtabilir.

Bursa’nın ulaşım sorunu da böyledir. Siyaseten kararlar alınır. Yollar bölünür. Olmadık yerlere trafik lambaları konur. Olması gereken yerlere konmaz. Halkımızda da trafik bilinci hak getire olduğundan yollar tıkanıp, seferler aksayınca ilk muhatap olan günahsız otobüs kaptanları ile tren tramvay vatmanları vatandaştan zılgıtı yer. Oysa sorun siyasidir.

Bursa’da UKOME diye bir kurum var. Billahi kimlerden oluştuğunu merak ediyorum. Haklarında bildiğim tek şey tek bir çözüm üretmedikleri ve mahkeme kararı ile BURULAŞ Genel Müdürünün üyeliğinin kaldırıldığıdır.

Bunca kargaşa içerisinde her şey yolunda diyenlerin Başkanın etrafını iyi sarıp markajda tutmaları gerçekleri görememesi sonucunu doğuruyor.

Bundan böyle ben kulunuz Altepe Başkan’dan Balkanlara yapılan desteklerden, onarılan eserlerden bahsetmesini istemiyorum. Eve lazım olan camiye haramdır. Paran pulun varsa önce kendi yollarını yap, trafiğini rahatlat, halkını uygun fiyatla taşı ve mutlu et. Ondan sonra serhat boylarına Bursa’da doyup Bursalı olamamışlarla gidip yatırım yaparsın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500