Advert
BAS BAS PARALARI MEDYAYA

BAS BAS PARALARI MEDYAYA

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, ‘Aşırı Duygusal’ İstanbul Medyasının büyük ilgi gösterdiği TEKNOSAB Projesini üzerine yazılanları ve röportajların gazete kupürlerini sosyal medya sayfasında paylaştığını gördüm.

Bize ayıracağı beş dakikası bile bulunmayan Sevgili İbrahim Başkanımın duygu ve düşüncelerini necip(!) İstanbul Basınından izlemek beni ziyadesiyle mütehassıs etti.

  Ama olsundu…

Madem güzel işleri bizler göremiyoruz. Kalp gözümüz kapalı. Aşırı güvenilir İstanbul Medyasının bunları gözümüze sokmasında bence beis yoktur.

Örneğin bir kupürden çok etkilendim. 35 adet Avukat, 4 binin üzerinde tapu ve 600 milyonluk temel ile 25 Milyar dolarlık yatırım.

Vay be arkadaş! TOKİ’de bu kadar avukat ve tapu yoktur dedim.

BTSO değil A.M.O.( Arsa Mahsulleri Ofisi) sanki…

Ben Gökmen’e karşı olan Betmen değilim 

Lazımsa helal olsun! BTSO bu kasadaki para ile arsa ofisi değil banka bile kuracak güce sahiptir.

TEKNOSAB’a karşı mıyım? Asla değilim. Karşı çıkanın da karşısına dikilirim.

Doğru ürün almak için uzaklara gitmeyin bir çiftçiye gidin. Önce bereketli tarla der. Ardından sağlam ve kalitesi tohum ile bakım ister. Çapalarsın, sularsın ve beklersin. İşte o zaman umudun önü açık olur. Kıraç tarla, kötü tohum, sulama ve bakım olmayan hasattan umut çıkmaz.

Paralar harcanmadan, tapular toplanmadan umutlar saçılmadan önce bila bedel yapılacak işleri neden yapmadınız. Boru değil on sekizli bazen iki bakanlı bir ilin Üniversitelerinde yeni dönem teknolojiler içeren bölümlerin açılması için neden baskı yap(a)madınız. YÖK’de ya da ilgili kurumlarda iş bitiren Bursa’yı düşünen adamımız neden yok?

Çat kapı gelen her bakana mucize adam gibi davranmaktan bıkmadınız mı? Azıcık da neden bizi ıskalıyorlar diye buğuz edin. Yaptığınız etkinliklerde gezenti Vekillerimizin telgraflarını okumayın.

 

Bursa’nın akademik eğitim haritasına baktığımızda geleceğin sektörleri ve yatırımı beyin karşılığı çok yüksek katma değer olan üniversal eğitim dallarından hiç birisini göremiyoruz.

Bunlar nedir diye torunumuz yaşındaki üniversitelere bir baktığımızda şunları görüyoruz.

Teknoloji Fakültesi, Metalürji Mühendisliği, Lojistik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Tıp Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik Mühendisliği, Çeviri Bilim Fakültesi, Dil Bilim Fakültesi, Astronomi Mühendisliği... gibigibi bölümlerin hiç biri Bursa’da kurulu olan iki üniversitede yoktur.

Peki, bizde kimler var onlara bir göz atalım.

 

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

*Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi

*Orman Fakültesi

*İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

*Denizcilik Fakültesi

*İletişim Fakültesi

*Sanat ve Tasarım Fakültesi

Enstitüler

*Fen Bilimleri Enstitüsü 

*Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokullar

*Yabancı Diller Yüksek Okulu

*Meslek Yüksek Okulu

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

*Eğitim Fakültesi

*Fen-Edebiyat Fakültesi

*Güzel Sanatlar Fk.

*Hukuk Fakültesi

*İktisadi ve İdari Bil. Fk.

*İlahiyat Fakültesi

*İnegöl İşletme Fk.

*Mimarlık Fakültesi

*Mühendislik Fakültesi

*Spor Bilimleri Fk.

*Sağlık Bilimleri Fakültesi

*Tıp Fakültesi

*Veteriner Fakültesi

*Ziraat Fakültesi

Uludağ Üniversitesinin çoğunlukla iki yıllık ve sosyal bölümleri içeren Meslek Yüksek Okulları ile Enstitüleri yazmadım.

Bursa’nın bu üniversal yapısı ile geleceğe güvenle bakmak mümkün değildir. 500 Milyar dolar ihracat tencere tava ve araba ile olmaz. Sizin hedeflediğiniz 40 milyar dolar da öyle!

Bilgisayar, Yazılım, Bilişim, İleri teknoloji ve Genetik Mühendislikleri olmadan halis duygularınız hayal olur Başkanım.

Ne yapacaksanız Bursa için doğru ve anlamlı yapın ki gönül koymayalım gönül verelim ve yanınızda olalım.

Sadece bu devirde değil her devirde Bursa büyüdü ise Türkiye büyüdü.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500