Advert
BURULAŞ’a Bizans Darbesi

BURULAŞ’a Bizans Darbesi

Biz Bursa’da BUDO iskelesi için resmen kayıkçı kavgası yapıyoruz. Birbirimizin işini uz yapmak yerine zorlaştırmak için elimizden geleni ardımıza koymuyoruz. Bunu bilen gören elin oğlu da kolumuzu kanadımızı kırıyor. Bir de vekillerin Bursa merkezli bir duygu ve düşünceleri olmayınca adında Bursa geçen her şeye gelen vuruyor, giden vuruyor.

BUDO’yu budamak için üç aşamalı bir plan başlatıldı. İDO’nun Kabataş-Bursa seferi yokken boş gidip gelmesine rağmen sekiz sefer koydu. İkinci aşamada BUDO’ya Sirkeci’de bir simitçi tablası kadar yer verilmedi. Son aşamada da Kabataş inşaatı bittikten sonra İDO’ya yer verilecek ve bizim zaten Bursa’ya seferlerimiz vardı diyecekler. BUDO’ya darbe Sirkeci meydan inşaatı nedeniyle yapılarak ayağı kesilecek.

Bu işlemler yapılırken bizim vekiller hemşeri dernek toplantılarında ya dürüm sarıyorlardı ya da çağ dönerin tadına bakıyorlardı. Ankara’da zaten bahtımız kara olduğundan bürokratlar parmak oynatmıyorlardı.

Şimdi ne oldu biliyor musunuz?

11 Kasım 2016 sabah 09:00 itibariyle Kabataş iskelesi İBB Zabıtaları tarafından kapatılmış ve yolcu tepkilerine önlem olarak polis ekipleri konuşlanmıştır. Diğer iskele şehir hatlarına ait olduğundan sefer için BUDO‘ya açılmamıştır ve sefer yapılamamaktadır.

Liman Başkanlığı, Deniz Ticaret Genel Müdürlüğü ve BUDO’nun hiç olmazsa 14.11.2016 pazartesiye kadar izin talebini İBB Ulaşım Dairesi dikkate almamıştır. Zabıta Müdürlüğü biz de rahatsızız ama emir verdiler diye işlem yaptıklarını ifade ettiler.

Bu durumu Levent Fidansoy'a sorduğumda rekabetin bile etik kuralları olduğunu ama bu olayda ciddi etik sorunlar bulunduğunu ifade ederek Bursalıların mağdur olmaması için Katip Çelebi İskelesinden Bursa'ya bugün için seferlerin ücretsiz yapıldığını söyledi.

Ey Bursa Vekilleri, BUDO‘nunşahsında Bursa’ya vurulan bu Bizans darbesinden haberiniz var mı? Ya vardır bir telefon edecek gücünüz yoktur. Ya da haberiniz yoktur. Ne kötü durum değil mi?

Bursa’ya sahip çıkacak gücü ve vizyonu olan insanları seçmenin ne kadar önemli olduğu gerçeğini İBB’nin bize bir kez daha öğrettiğini düşünüyorum.

Peki! Siz ne iş yaparsınız Sayın Bursa Vekilleri?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500