Advert
Beceremediniz çünkü!..

Beceremediniz çünkü!..

1970’lerde sanki esaret sorununuz varmış gibi “Kurdara Azadi” ortaya çıktınız ve delikanlı gençliği etkilemeyi başardınız. Keles’in Harmancık’ın köylerini gidip görmeyenler sizin köyleriniz için tasalandı.

Oysa aralarında hiçbir fark yoktu. Bu coğrafyada kardeşçesine yaşamak varken, ülkeyi bölmekle parçalamakla tehdit ettiniz. Terör ortamı yaratıp ülkeyi hem içerden hem dışarıdan ekonomik ve sosyal yapıyı vurmaya kalktınız.

1991’de aslında sizin siz olduğunuzu ve kendisine demir leblebi çiğneteceklerini bilerek TBMM’ye ilk sokan Erdal İnönü oldu. Sırf kendinizi ifade edin diye. Hemen ayrıldınız ve kendi süfli söylemlerinize devam ettiniz.  Size uzatılan eli sıkmadan ve bütünü kucaklamadan küstahlaştınız ve bize size mecburuz zannettiniz. O zaman da beceremediniz. Rahmetli Erdal Hoca’yı siyasetten soğuttunuz.

Aradan acılarla dolu on yıllar geçti. Vatanımız dediğimiz topraklara yüzbinlere yaklaşan ölüm yaşattınız. Yine de kesip atılmadınız ve kazanılmaya çalışıldınız. Açılım dendi, açılındı. Kısmi af dendi, çıkarıldı. Örgütlenmenize destek verildi. Bütün bunlara karşılık Kürt Halkının temsilcisi olmayan PKK ile organik bağınız olmadığınızı ifade etmeniz istendi. Onu bile yapmadınız. Yapamadınız. Ona rağmen önünüz kesilmedi bölgedeki yerel seçimleri büyük ölçüde aldınız.

2016 seçimlerinde halkın genel desteğini aldınız. TBMM’de üçüncü parti oldunuz ve grup kurdunuz. Size oy vermeyenler hatta karşınızda olanlar bile mutlu oldu. Kan dursun ve ülke kalkınsın istediler. Galiba oluyor dediler. İmralı itinin bile fikri alındı ama yine küstahlaştınız. Yine maşa ve oyuncak olmaya devam ettiniz. Özyönetim safsatası ile merkezden beslenip merkezi reddetmeye kalktınız. Hizmet etmek yerine PKK ile işbirliğine girdiniz. Belediyeleri askeri tabyalara dönüştürdünüz hendekler açtınız siperler kazdınız.

Hakkınızda davalar açılıp erteleniyordu. TBMM buna çözüm buldu ve dokunulmazlıkları sınırladı. Mahkemeler çağırdı gitmediniz. Hatta sıkıysa götürün tahrik ettiniz.

Sıktı ve mahkemeler sizi götürdü. Peki! Ne kazandınız? Hep rüzgar ektiniz şimdi fırtına biçiyorsunuz. Çünkü siz asla samimi değildiniz. Onun için beceremediniz.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500