Advert
Şeker’den katran çıktı

Şeker’den katran çıktı

Türk Eğitim sisteminin binlerce sorunu varken, 14 yıllık Ak Parti iktidarının zayıf karnı olan ve her sene sil baştan yapılan hatta bir dönem maalesef FETÖ’ye teslim edilen eğitim sistemi için tek laf etmeden sarık ve cübbenin çağdaş olup olmadığı konusunda fetva vermek elbette ki Numan Şeker’e yakışır.

Eğitim nasıl olmalıdır konusunda tek bir fikrini dinlemediğim sadece atama ve tayinlerle temayüz eden bir kimlikten başka bir şey beklemediğim için doğrusu şaşırmadım.

Milli eğitimden evrensel eğitime geçmemiz gerekirken, cemaate teslim ettiğimiz bir sistemin acılarını 40 yıl sonra gördük. Her türlü hilesi hurdası ile bu ülkenin kaderi ile oynadılar. Bu sistemin yetiştirdiği nesil halkının üzerine, meclisine ateş edecek bomba atacak kadar robotlaştırılmasını görmeyeceksin ve başka cemaatlere angaje olacak fikirler beyan edeceksin.

Kimsenin ne giydiği ya da giymediği, ne içtiği ya da içmediği umurumda değildir. Bazı mevkilere tesadüfen de olsa seçilen insanların ne dediklerine dikkat etmelerinde büyük fayda vardır.

Gelin biraz kendimizle yüzleşelim ve bizler emanet edilen gücü nasıl kullandığımıza bakalım. Eğitim ciddi iştir ve sonuçlarını alırız dediğimiz yarın 30 yıl sonrasıdır. Bu da bir nesil demektir. Arkamızdan lanet okutmayalım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500