Advert
 Bize her yer Türk İli…

Bize her yer Türk İli…

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu gece yarısı aradı ve “Benim için bir imza kefaletin var atar mısın” dedi. “Eyvallah Başkan” dedim ama Yörük Türkmen töresinde sözün imza yerine geçtiğini bana öğreten adam neden benden imza istesin diye düşünmedim değil.

Merakın panzehri yüzleşmektir derler, ben de sabahın seher vaktinde Sümbüllü Bahçe Konağında merakımı gidermek için hazır bulundum. Bizim konağın bahçesine bir baktım ki; Bursa basını tekmili birden orada bekliyor. Meğerse hepsi İrfan Başkana kefil olmaya gelmiş ve kameralar önünde ıslak imza atmak için kuzu kuzu bekliyorlar.

İçimden dedim ki “Başkan Bursa’yı vadeli olarak almaya karar vermiş ve tapu işlemleri için bizi çağırmış” meğerse eksik ve dar düşünmüşüm. Türkün ayak izinin, atasının mezarının olduğu her yer Türk ilidir diye düşünerek attıkları adıma destek için katkımızı istiyor.

Bu dünya içerisinde Orta Asya’dan başlamak üzere Musul, Kerkük, Bayırbucak, Irak, Suriye Türkmenlerinin tekmili birden var.

Haçı saklı Haçlı Seferleri Orta Doğu’ya girmiş, demografik yapıyı ve sınırları kurduğu taşeron örgütlerle istediği gibi değiştirmeye başlamışken, buna karşı duruşun bayrağı olmuş bir derneğin Genel Başkanı olarak bölgede yaptıkları çalışmaların paylaştıkları kadarı bile insanı kıvandırıyor.

Kendi sınırlarımız içerisinde bile aslı unutturulup PKK ye davul zurna ile militan gönderen yöreler yapılan çalışmalarla uyanmış ve Türkmen olduklarının farkına varmışlar.

İrfan Başkan yiğidin delisidir ve lafının nereye gideceğini bilecek kadar nişancıdır ama sakınmaz. “Ben açılım falan anlamam. Hele saraylarda açılım hiç olmaz. Halkın yanında olmadan ona dokunmadan taşeronlarla açılım konuşulmaz” dedi ve o “sakıncalı” bölgelerdeki halkın Türkmen ya da Yörük olduklarını yeni öğrendiklerinin altını çizdi.

Halep, İstanbul, Bursa bile Türk ili olmadan önce Türk ilidir derken, emperyalist ruhlu bir bilinçaltı ifadesini kullanmıyordu. Türk Dünyası için sınır yoktur. O bilinç oluşturulduğu zaman ancak Haçlı zihniyeti çöker diyordu. Kimsenin toprağında gözümüzün olmadığının da altını çizdi.

İrfan Başkanın çizdiği resimde büyük bir güç ve inanç vardı. Türkiye’de var olan otuz küsur partiden daha büyük bir tabanı ve sinerjisi olan bu derneğin nüfus kağıdı Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanının onayı ile alınmıştı.

Başkan sözü bize vermeden önce “Allahtan başkasına ibadet, Devletimizden başkasına itaat etmeyiz” dedi ve noktayı koydu.

Ben kulunuz da siyaset devşirmeden yürüyecekleri yolda asla yalnız kalmayacaklarını ifade ettim ve imzayı bastım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500