Advert
ABD Fethullah’ı niye versin?

ABD Fethullah’ı niye versin?

Bence vermez, sizce verir mi? Vermesi için binlerce sebep varken her nedense biz vermemesi için elimizden geleni yapıyoruz ama nedense ABD’yi suçluyoruz.

15 Temmuz melanetinin ülkedeki en önemli karaktersizini belki de en tehlikeli kara kutu kriptosunu don gömlek yakalayıp tutuklayacaksın. Ardından ertesi gün adamı salıvereceksin. Bu Adil Öksüz isimli FETÖ baş şüphelisinin tahliyesini iki hâkime bağlamak için safi saf olmak gerekir. O hâkimlere kimin üflediğini soruşturmadan oraya buraya fatura kesmeyelim.

Evet! Fethullah bir terörist başıdır.

Kimin gibi?

Terörist başı Abdullah Öcalan gibi…

Yıllarca Suriye’de sınırımızda burnumuzun dibinde yaşayan Öcalan,  Türkiye’ye hangi pazarlıklarla ve koşullarda ta Afrikalarda teslim edilip ülkemize getirildiğini biliyoruz. Adamı asamadığımız gibi, özel adasında her türlü konforun içinde yüzdürüyoruz.

Teröristbaşı Fethullah nerede yaşıyor?

ABD’de yaşıyor.

O meczup, hastalıklı beyni ile böyledev ahtapot gibi kolları olan bir terörist örgütü yönetebilir mi?

Bence yönetemez,sizce?

O zaman ‘üst akıl’ lafını Türkiye’deki kişi kurum ya da partiler için ziyan etmeyelim. Türkiye’de istihbarat dâhil böyle bir süreci götürecek ve buralara getirecek bir beyin yoktur.

Çünkü tarih boyunca siyasi ayağımız her zaman kısa kalmıştır. Bu işi en bildiğini zannedenler şişinirler ama siyaseti lobiyi bilmezler ve Lozan, Jön Türkler, İttihat Terakki, Adbülhamit arasında sıkışıp kalmışlardır.

Dünyasın okyanus ötesi ‘üst aklı’ İngiltere takviyeli ABD ve Kutuplara doğru ‘üst aklı’ ise Rusya’dır.

Şimdi ‘üst aklın’ kendi yarattığı ve kurguladığı belayı bize ver de asalım derseniz verir mi?

Bence vermez, sizce?

Peki! Dünya beşten büyüktür derken referansınız nedir? Uluslararası hukuktur. Yani ABD’ye karşı tek doğru talebiniz olan teröristin iadesinin içini siyasete malzeme yaparak doldurup gönderin de asalım derseniz beşten büyük olan ülkeler cezalar geriye işlemez düşünerek yanınızda durur mu?

Bence durmaz, sizce?

Önce elinizde İmralı’da yatan terörist için asılsın mı diye bir referandum yapın bakalım ne çıkacak. Ama yapamazsınız. Hatta TBMM de bile oylamazsınız. Yıllarca attığınız uluslararası imzaları ret demezsiniz. Ben ederim derseniz yalnızlığı göze alırsınız.

Komşu komşunun külüne muhtaçtır denen bu alemde yalnızlığı seçmek yok olmayı seçmektir.

Üst akıllarla ilişkilerde sağa kayarım, sola kayarım diye oynayan ülkelerin abat olduğunu görmedim. Biz dik duralım bir olalım ve hukukun terazisinden şaşmayalım.

O terörist başını da kanuna uydurduğumuz hukukla değil, evrensel hukukun ön gördüğü şekilde çıkan yasalarla yargılayalım. Bazı haller vardır ki; ölüm kurtuluş olur. Biz ille de FETÖ başını kurtarmak için yalnızlığı seçersek, 

    Mağlup olur bu yolda galip!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500