Advert
 Bin yıllık yalnızlığa doğru…

Bin yıllık yalnızlığa doğru…

1492’de Amerika kıtasını ele geçiren Avrupa kaçkınları, 4 Temmuz 1776‘da ABD'yi kurarak önce yerlilerin, sonra Afrikalıların en son olarak da dünyanın başına bela oldular.

İnsan yiyerek büyüyen varlığı yüzyıllık savaşların mimarı olurken öte yandan semiren bir dev olarak insanlığın karşısına dikildi. CİA virüsü ile dünyanın yaşam damarlarını kurutarak kendine bağımlı uluslar yaratmayı başardılar.

Yeryüzünde herkesin lanetlediği ama ondan ayrı bir dünya hayal edemediği bir bağımlılıktır ABD…

Her kıtaya bağımsızlık ve özgürlük sloganları ile elini uzatmış ama toka ettiği bütün bilekleri koparmıştır.

ABD 1950’de bize de Marshal yardımı ile girmiştir elimizi tutmuştur. Biz 70 yıldır hala kopan bileğimizi arıyoruz.

Ülkemizde bol bol üretilen dünyanın en sağlıklı gıdası olan zeytin ve zeytinyağı için karalama kampanyası yapılmış, ardından paragöz bir besteciye sipariş verilerek adı Bursa Türküsü konulan bir ucube yaratılmıştır. “Zeytinyağlı yiyemem Basma da fistan giyemem” sözde türküsü ile subniminal mesajlar verilerek halk margarin ve sentetik ürünlerle zehirlenmiştir.

 

ABD geçmişten beri dünyanın en büyük mısır üretici ülkesidir. ABD birikmiş olan mısır dağlarını eritmenin bir yolu olarak mısırözü yağı ihracatını keşfetmiştir.

Marshal yardımının koşullarından biri Türkiye’nin ABD’den mısırözü yağı almasıdır
Buna koşut olarak Türkiye’de ilk margarin fabrikası kurulur. Yine aynı dönemde yüz binlerce zeytin ağacı sökülerek bir katliam yapılır. Kalan zeytin ağaçlarından elde edilen zeytinyağının büyük bölümü ABD tarafından dolar karşılığı alınır ve mısırözü yağı TL karşılığı satılır.

Türk insanı zeytinyağından soğutularak mısırözü yağına ve margarine alıştırılır. Bu amaçla zeytinyağı ısınırsa kanser yapar gibi yalanlar uydurmaktan da geri kalınmaz. Hâlbuki zeytinyağı halk ağzındaki deyişiyle dumanlaşma derecesi en yüksek (en zor yanan) sıvı yağdır. 'basma’da pamuktan üretilen en sağlıklı kumaşlardan birisidir.

ABD ile gönül ilişkisine giren her ülke yüz yıllık yalnızlığa mahkum olmuştur ama milenyum çağında bu süre bin yıllara giden bir sürecin başlangıcı olmuştur.

Bu ABD’yi kimsenin reddetme şansı yoktur. Fani alemin karar vericisidir. O kadar ki parasını bile diğer ülkeler açısından ticari meta haline getirmiştir.

Dünya’da dolar üzerine yapılan bütün tasarruf ve yatırımlar ABD‘ye daha da büyümesi için faizsiz kredi vermek anlamına gelmektedir.

ABD ile gönül ilişkisi yaşamamak kadar kavga etmemek de önemlidir. Bu hassas çizgi ise güvenli mesafede durmaktır.

Üçüncü Dünya Savaşı yaşamak istemiyorum. Bunun olacağını da sanmıyorum. O günler bitmiştir ve ufak parçalara ayırıp yutmak hem daha ekonomik hem de daha az ABD’linin telef olması sonucunu doğurduğundan ABD bu yöntemi uygulamaktadır.

CIA virüsünün adını bahar taktığı operasyon Atlas ülkelerinden sınırımıza kadar gelmiştir. Bin yıllık yalnızlığı yaşamamak adına bir olalım bütün olalım ki lokma olmayalım.

 

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500