Advert
Bu ayran başka ‘I run‘

Bu ayran başka ‘I run‘

Mum dibine ışık vermez demişler ama bazılarına haksızlık etmişler. Bursa’dan beslenen, büyüyen, salkım saçak olup başka illere bile adımlar atan pek çok kuruluş, Uludağ’ın gölgesinde Ulucami’nin minaresinin dibinde büyüdüğünü unutur ve Bursa’dan kazandıklarının bir katresini kentinin değerine katmaktan kaçınır. Mumun dibine ışık vermeme hali budur.

Bir de doğup büyüdüğü, serpildiği ve bir anlamda şehrinin rantından istifade elde edip de kentine saygıda kusur etmeyen kurumlar vardır. Bunlar az sayıda da olsa ışığı ile Bursa’yı aydınlatan kurumlardır.

Özhan Marketler Zinciri, Bursa Çimento Fabrikası ve Eker Süt Ürünleri A.Ş. gibi az sayıda firmaların çabalarını önemseyip, marifete iltifat etmezsek haksızlık ederiz diye düşünüyorum.

Eker ailesi nerdeyse tek başına geçmişte Bursa’da esamisi okunmayan tekne yarışlarını neredeyse klasik hale getirmiş ve yatçılık takvimine sokma başarısını göstermiştir.

Yine Eker, topluma spor yapma zevkini yaşatmak ve geleceğin sporcularına yol açmak adına bütün sporların anası Atletizme destek vererek yol koşuları düzenlemektedir.

Bu etkinliğin yol haritası o kadar güzel çizilmiştir ki; 9 Ekim Pazar günü EKER MEYDAN’ da başlayacak olan yol koşusuna B.Ş.B. Kültür A.Ş., BURULAŞ, Karacabey Belediyesi, Eker Meydan, Özhan Market, Shareton gibi firmalar sponsor desteklerini vermişlerdir.

Bu projede Sosyal Sorumluluk partneri olan HETADER hemofili ve talasemi hastalıklarını doğumdan önce önlemek adına bilinçlendirmek, var olanlara destek olmak ve kemik iliği bankasına veri sağlamak ve kan almak için Eker Meydan’da bir Kızılay Sağlık TIR’ı bulunduracak.

Yarışların Koordinatörü Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. K. Tayfun Carlı hocam,güzergâhı, katılımcıların yarışta uygulamasının doğru olacağı yarış taktikleri üzerine çok güzel bilgiler verdi. Kısacası rampaya sararken tempo yapmayacağız ve uyum koşusu yapacağız. Aynı rampayı inerken kaybettiğimiz zamanı geri alabilmek için gaza basacağız. Ben kendi adıma ikisinde de ilk süreçteki gibi ekonomik viteste yol alacağım.

Yıllar önce Ankara marifetiyle elimizden alınan ulusal nitelikli Bursa Maraton Koşusunun yerini dolduracağına inandığım bu etkinliğe yoğun bir katılım ve ilginin olacağını düşünüyorum.

Ayran milli içeceğimizdir. Bilenlerden özür dileyerek bilmeyenler için İngilizce “I Run“ ayran okunur ve “Koşuyorum”demektir diyerek Pazar günü bana özel “yürüyüş” dalında kendimle yarışacağımı ve çok iddialı olduğumu ifade ediyorum.

Bursa’ya spor anlamında ciddi katkılar koyan ve aynı zamanda doğru paydaşlarla etkinliklerine ulusal kimlik ve raiting kazandıran Eker Ailesine Bursa ile dertlendikleri için teşekkür ederim.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500