Advert
Fazla havalanmayalım…

Fazla havalanmayalım…

 

   Uçmak zannedildiği kadar zor değildir. Önemli olan konmaktır. Çıkın gökdelenin, köprünün ya da dağın tepesine bırakın kendinizi boşluğa yere inene kadar manzaranın keyfini çıkarın. Konmasını bilmezseniz salanız verilir hoca marifetiyle yıkanır ve aslınıza dönersiniz. Kırık Yasin hediyesi ile birlikte helvanızı da kavururlar.

Yenişehir Havaalanı uçuşlara başladığında vekillerimiz poz üzerine poz veriyorlardı ama Ankara’ya TBMM ye giderken araçlarını kullanıyorlardı. Ardından BTSO’ya aküsü biten sisteme bir el atıverin de sistemi vurdurarak çalıştıralım dedik. Onların koltuk garantisi bile işe yaramadı.

Çünkü Yenişehir’e rakip olarak Sabiha Gökçen devreye girdi neredeyse evlere servis bir sistemle S. Gökçen’e yolcu taşımaya başladı. Biz Yenişehir’den dünyaya açılacağız derken evde kalmış kız kurusuna döndük.

BŞB şimdilik kaydıyla Yenişehir’e ücretsiz servis koydu ama o da yaraya merhem olmadı ve Türkiye’nin dört bir yanına konulan seferler iptal edilmeye başladı.

Biz kent olarak uçmayı bile beceremiyoruz. Konmak ne haddimize mi düşmüş… Un, şeker, yağdan geçtim helvanın kendisi var yemekten aciz kaldık.

Bursalılık bilincinin yerel yönetimlerin hemşeri derneklerine verdiği sınırsız ve ahlaksız desteklerle tavan yaptığı bir şehirde yalnız kalmanın acısını yaşıyor.

Biz faniler için uçmak kolaydır. Ya binanın tepesine çıkarsın sallanırsın ya da Belediyeye başkan olursun üç beş mürit beslersen onlar ayaklarını yerden keser ve her gün seni uçururlar ama uçakların uçması için dolması gerekir. Sen seferlerine sahip çıkmazsan uçakları Yenişehir’de göremezsin.

Etrafına yalakaları toplarsan bundan 5 yıl önce Hava Ulaştırma Okulunun önünde poz verdirip birkaç ayda gündüz uçuşları başlayacak dedirtirler sonra da sana o sözü yedirirler.

Bugünün gerçeği şudur!

Yenişehir Havaalanında kış seferleri programı ince kıyım doğranmıştır.

Recep Başkanın önüne yine okusun diye Yunuseli Hava Alanı masalı ile yanına da uçak yapıp buradan uçacağız diye bir uçakcık konmuştur.

Yaz aylarında Bodrum'da Marmaris'te ekmek yiyen dolmuş deniz uçaklarını park parası ödemesin ve boş kalmasın diye kış aylarında Gemlik limanına getirip fotoğraf çektirmeye havacılığa yatırım denmez. Biz bu fotoğrafı dört yıl önce gördük.

Bir şekilde uçmasına uçuyoruz da inmesini bir türlü öğrenemediğimiz için fazla havalanmayalım diyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500