Advert
 BTSO siyasete soyunmuş ama hemen giydirmek lazım…

BTSO siyasete soyunmuş ama hemen giydirmek lazım…

 

BTSO Eylül toplantısında yüksek adrenalinden kaynaklanan bir enerjinin açığa çıkacağını biliyordum. Burkay’ın bu tepkimeyi geciktirme operasyonlarının işe yaramayacağının ipuçları kulağımıza geliyordu. BTSO Meclis toplantıları adı sanı kimliği kim olursa olsun konuk ağırlamak seremonisi değildir ve olmamalıdır. Buna hangi elbiseyi giydirirseniz giydirin sakil durur. Gelen konuğun önemine göre en yüksek ayardan protokol uygulayabilirsiniz ama yatak odasında konuk ağırlanmaz.

Bu tepkimenin senaryosunu BTSO yazmamıştır. Sahneye de BTSO koymamıştır. Aktörü de BTSO değildir. 15 Temmuz’a döşenen yolların müteahhidi bellidir. Proje finansmanını destekleyen bellidir. Krediyi veren bellidir.

Hal böyle iken yönetim binasını birlikte kurduğun önemli görevlerdeki yol arkadaşların zanlı olarak ifade veriyorsa, en azından bunun mahcubiyetini taşıman ve göstermen gerekir.

Eğer sen bunu bile yapmadan BTSO olarak içimizde teröristler var diyerek olayı saptırırsan ve dahi eleştirileri sinir bozacak şekilde gülerek ve koltukta yayılarak dinlersen fitili sen yakmışsın demektir.

BTSO Bursa’nın en önemli STK örgütüdür. Bir fan kulüp değildir. Hükümete yön verecekken hükümetin suyunda giden kayık olamaz olmamalıdır. Ekonomik veriler üzerinde atari oynatan adamın koyduğu tek bir doğru senaryo olmaması hazindir. Bana göre Burkay yönetiminin en büyük vebali budur.

Bu hükümet ile kavgalı olmasını istemek değildir. Bursa’da yüz kişiden yüz ikisi Bursa’nın merkezi hükümet tercihlerinde ihmal edildiğini söylerken onunla çıkar kavgasına girmemek görevi savsaklamaktır. Bir de 35 bin üyenin farklı dünya görüşlerinde olduğunu düşünürsek BTSO yönetiminin 1946’larda ki tek parti dönemi ruhunu taşıdığını düşünebilirsiniz.

Bir de TEKNOSAB ile öğündü. Yahu içine ruh olmayan beden cesettir. Kaportada da yazılımsız metal yığınıdır.Yazılım ne yaptınız diye sorarlar adama…

Bu maketin içine uçan Gökmen sokup sergilemeye benzemez. Gökmen havasızlıktan ve alın yazılımsızlıktan telef olur gider. Onu kolonyalı mendil bile kurtaramaz. Kendi kendinizi alkışlamak vazgeçin diyorum.

 

Bu ateşli ortam içerisinde söz alan İlhan Parseker, İnan Keser, Burkay’a ciddi eleştiriler yaptılar. Bunların en önemlisi Terörist yaftasının kime vurduğu sorusu oldu. Bu konuda birkaç aday var ama onların hepsi de Burkay yönetimden gözaltına gittiler.

Bu toplantı BTSO’nun uzak durması siyasetin ta göbeğine oturtulduğunun tespiti olmuştur.

Bursa’da ekonomik yangın varken, dünyada riskli ülkeler ligine düşürülmüşken ekonomi dışında her şeyin konuşulması BTSO’nun beyin felcine uğramasıdır. Bu süreçte şirketler için ne yapılabilir? Ankara neyi yapmamaktadır? Bunun kavgası kimle verilmelidir yerine gelenlere ağam deyip içerde de eleştirene Terörist dersen özgül ağırlığını tarttırman gerekir.

13ncü Komite Başkanı Mesut Bey o salonda belki ilk kez alenen hangimiz himmet vermedik ki dediğinde çıt çıkmadı ve ardından seçim ittifaklarında neler döndüğünü ima etti.

Ama unuttuğu şey FETÖ bağlantılı kurumlarla ittifak yapan ve kazanan kim olursa olsun bunun hesabını vermesi gerektiğidir. Hele ki Başkan Vekilin ve Saymanın tutuklu ise…

Burkay yumuşak huylu bir insan kendisi de öyle ifade etti. Gülümsemesinin küçümsemek ya da dikkate almayan bir kibirden gelmediğini söyledi. Peki dediği gibi eleştirileri dikkate alıyor mu? Asla! Komiteler varken, konseyler kurmak, iş adamlarına pasaport almakla öğünmek benim bisikletin daha yeni diyen çocuktan farklı olmamaktır. Ben Bursa adına deve dişi gibi bir BTSO istiyorum. Bir Fan Kulüp değil.


DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500