Advert
Teröre destek vermedim  diyen ayağa kalksın!

Teröre destek vermedim diyen ayağa kalksın!

Terörü önlemenin tek bir yolu yoktur. Her devlet kendi yapısal özelliklerinin gereğini yapar. Bunun adı ve yöntemi İspanya’da başkadır. İngiltere’de başkadır. Almanya’da daha bir başkadır. Farklı metotların tek ortak hedefi vardır “bölücü terörü” yok etmektir. Bunun dışında insan denilen varlığın fıtratında olan şiddet eğiliminin yarattığı terör insanlık tarihi kadar eski ve kıyamete kadar sürecektir.

Bölücü teröre karşı iki büyük silah terörün ekonomik kaynaklarını kurutmak ve ülke ekonomisini insanlarını mutlu edecek düzeye taşımaktır. Terörün insan kaynakları mutsuz toplumların umutsuz insanlarından beslenir. Ekonomik olarak da kayıt dışı kara para ile güçlenir.

Avrupa bu sorunu 70’lerde başlayan mücadele ile bitirmiştir. Taşeron örgütlerin son günlerde Avrupa başkentlerinde patlattıkları bombalar şantaj tuzaklarıdır. Çünkü arkalarına alacakları mutsuz halk yığınları yoktur.

Türkiye’mde dünyada hiç olmadığı şekilde lanetleyerek, küçümseyerek hatta yok sayan demeçlerle, yürüyüşlerle önlenmeye çalışılır ve asla önlenemez.

Terör’ün değil bölge halkının ne beklediği bile ıskalanarak hamasi konuşmalarını Bizi asla yıldıramazsınız” gibi anlamsız sözcükle bitirerek tek maddede çözen kabız beyinlerin anlayışı terörü bitiremez. Hatta maalesef terörü kullanırlar.

Türkiye’min başında iki büyük bela vardır. Birisi devlet eliyle desteklenmiş ve büyütülmüş bir CİA planı olan FETÖ terörü, ikincisi ise maddi ve insan kaynağını bölge insanının mutsuzluğundan alan PKK terörüdür.

FETÖ ile PKK’ın eş zamanlı hamlelerde bulunması asla bir tesadüf değildir. FETÖ ülkenin kanını emecek güçsüz bırakacak, PKK da ayrılıkçı hedefine kavuşacaktır. Ergenekon Masalını ve tezgahını gör(e)meyen ya da görmek istemeyenlerin sayesinde TSK’yı hançerleyen CIA ajanları olan savcılar kutsanmış ve devlet zafiyet yaşamıştır. TSK’nın gücünden daha önemli olan inanırlığını kaybetmiştir.

Ortadoğu’da çizilmeye çalışılan yeni haritalara fasulyeden kabadayılıklarla değil, ancak akıl ile hayır diyebiliriz.

Şimdi topyekun ayağa kalkma zamanıdır. Herkes hatasını görecek, etrafından yalakalarını temizleyecek, zamanında FETÖ yü övenleri vitrininden söküp atacak ve ekonomide toplumun her kesiminde karşılık gören hamlelerini yaparak PKKnın asıl silahını elinden alacaktır. Terörle silahlı mücadele yapılır ama tek çözüm değildir. Onunla birlikte yapılacak olan onlarca ana başlık vardır.

Yoksa terörü ve şehit haberlerini vaka-i adiye olarak görmeye başlarsak sonumuzu da görürüz.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500