Advert
Endülüs’te Raks, Bursa’da Park

Endülüs’te Raks, Bursa’da Park

    Yahya Kemal Beyatlı Usta'nın, İspanya’da görev yaparken izlenimlerini yansıttı muhteşem şiirine müzik katarak besteleyen ve bir sanat şaheseri meydana çıkaran Münir Nurettin Selçuk’un Türk Sanat Müziğine armağanıdır Endülüs’te Raks…

Ve aslında karanlık Orta Çağ Avrupa'sı için İslam Dünyası'nın ilk  uygarlık ateşinin yaktığı yerdir Endülüs…

İslam Alemi olarak o çağda dünyanın değerlendirdiği güzel dinin kurallarını boza boza ne hale geldiğimizi ibretle görüyoruz.

Muradım ve haddim tarih dersi vermek değildir ama Endülüs Park’ı gezerken bana bu duyguların eşlik ettiğini nacizane ifade etmek istedim.

‘Endülüs Park’ Mudanya yolunda kurulan yepyeni bir yaşam kompleksi olarak planlanmış ve Bursa’nın kendi alanlarında başarılı iki İş Adamı Barutçuoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Barutçuoğlu, Arslanlar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziya Arslan ortaklığında hayata geçirilmiş ve Bursa’nın beğenisine sunulmuş projenin konuğu oldum.

İddia ve farkındalık adına özenle seçilmiş ‘Endülüs Park’ adı sadece bir isimden ibaret olarak kalmamış ve içi de özenle doldurularak ete kemiğe bürünmüş bir şekilde karşımızda duruyordu.

Endülüs Park,  25 bin m2’lik alanda 83 mağaza ve 250 residence'tan oluşuyor ve içinde özenle seçilmiş markalar buraya özel konsept ile konuşlanmaya başlamış.

Bursa ile ilk kez burada buluşan dünyaca ünlü H&M’nin yanı sıra Silk&Cashmere, Faruk Sağın, Kahve Durağı, Nanun, Endülüs Park Terzi, Simit Sarayı, Cold Stone, Tilla Silk, Fix Alaçatı Muhallebicisi,  Flormar, Joker Baby,  Nuans,  Karaca Home, Roma Kuaför, Teknosa, Hüseyin Sümer, Joker Toys, Detay Optik, YvesRocher, Atasun, Flo, Penti, Gratis, Sarar, Vitamin Cafe, Starbucks, MadameCoco, Blckspade, Mınıstry Of Coffee, Migros, Mavi Giyim, Naivia, PiereCardin Halı, Bullistan, LcWakiki, İskender, Hotiç, Lufian, Blue Diamond, Kahve Dükkanı, Demor Home, Moremo, Ömür Et Lokantası,Rahat Yaslan, MikasaMoor, Turkcell, Yataş, E-Bebek, İpekyol, Silver, Kader Gişesi, Jolly Tur Kapalı, Nüans Lostra, Demlik gibi önemli markalar bulunuyor.

Mudanya yolunun solunda olması ve geçit kavşağının şimdilik kapalı olmasını handikap gibi görenlere Barutçuoğlu, geçit kavşağı düzenlemesinin yakında biteceğini ve ilk kez yaratılan ortam ve markaların bu geçici handikabı ortadan kaldırdığını, Endülüs Park’a tekil girişlerin kayıt altına alındığını ve trafikten memnun olduklarını ifade etti.

Ben de son aylarda ilk kez yoğun trafikten memnun olan bir ses duymaktan mutlu oldum.

Bursa o kadar küçük ki; İş aleminden yakından tanıdığım ve öyküsünü bildiğim Mustafa Barutçuoğlu’nun partneri Mehmet Ziya Arslan’da yakın ortak dostlarımızın da olduğu okul arkadaşım çıktı.

Bir dost olarak Bursa’da başarılı iş adamlarının ya da grupların AVM projelerinin süreç içerisinde hayal kırıklığı yarattığını, böyle bir riski ön gördüler mi diye sordum.

Barutçuoğlu, tecrübelerinin içine bu riski de dahil ettiklerini, o nedenle planlamalarını ve kurumsal yapılarını başarılı evrensel kriterleri referans alarak oluşturduklarını ifade etti.

Ben de ‘Bursa’da Bursalı girişimciler’ tarafından hayata geçirilen “ilk” başarılı çok mağazalı Residance& AVM konseptine tanık olmak istediğimi ifade ederek başarılar diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500