Advert
Aldatıldım diyenler (2)

Aldatıldım diyenler (2)

 

       FETÖ’cülere yüz verir, onlarla birlikte aynı sofrada oturur, yer içerseniz, onların istediklerini verirseniz, sonra kalkıp FETÖ’cülere;“Onlar, üzümdü, şimdi şarap oldular” demeniz, “aldatıldık, kandırıldık” deyip özür dilemeniz, işlenen ortak suçtan sizi kurtaramayacağı gibi, hukuken işlediğiniz suçun cezasından da muaf kılmaz.

Birileri gözünüzün önünde kanunları yasaları çiğneyip suç işliyor,  Siz de “işimize geldiği için sessizce durup izliyorduk” demeniz bile işlenen suçun ortağı olduğunuzun itirafı değimlidir?

 

       Herkesin bildiği gibi iki ortak arasında “yarar kavgası” çıkınca, her iki taraf elindeki bütün olanakları seferber eder. Bütün bu bunların sonucu da diyebiliriz ki; nasıl 17 Aralık gizlilik içerisinde ve yöneticiler tarafından beklenmedik bir anda yapılmışsa,15 Temmuz darbe girişimi de adeta aymazlık içinde davet edilmiştir.

Bugün Darbeye karşı tutum sergileyenlerin hataları ve ihmalleri, bu olayı adeta teşvik etmiştir. Ama onlar da“aldatıldık ve kandırıldık” demektedirler.

Umarım milletçe en kısa sürede şu vicdansız, hain, zalim ve gözlerini kan bürümüş FETÖ üyelerinden ve bu örgüte destek verenlerden kurtuluruz.

Bu nedenle hesap sorulurken,sorumlu siyasetçiler de unutulmamalıdır. Aksi halde 240 şehidimizin kanı yerde kalacaktır.

FETÖ’ye karşı temizlik eylemi sürerken, “aldatıldım ve kandırıldım herkesten özür dilerim” konusuna geri dönmenin zamanıdır.

Dini inançlarımıza göre, ilk aldatılan insan Havva’dır. Şeytan tarafından yasak elmayla aldatılmıştır. Sonra O da Adem’i aldatmıştır.  Onlar, yasak meyveyi yedikleri için Yüce yaratıcı Allahtarafından cezalandırılarak bulundukları cennetten kovulmuşlardır.

        Yani aldatılmak; konan kuralın ihlali için hafifletici veya yumuşatıcı bir neden olamamıştır. Hatta ortada şeytanın var olması bile cezayı hafifletmemiştir.

İnsanı eşi, yöneticiyi danışmanları aldatabilir…

Tüccar, alıcıyı, fabrikatör, tüccarı aldatabilir.

Emniyet sahte belgeler hazırlayarak savcıları aldatabilir…

Savcılar, sahte belgeler ile mahkemeyi ve yargıcı aldatabilirler…

Mahkeme sahte belgelere bilerek gerçek diyerek tüm kamuoyunu ve Yargıtay’ı aldatabilir…

Tabi bir de insanın kendisini aldatması var. O, çok değişik bir aldatmadır.

Binlerce aldatma örneği sıralanabilir. Önemli olan sayı değildir.  Kendini aldatma hariç, her aldatma olayında; bir “aldatan”, bir “aldanan”, bir “aldatma konusu” ve bir de “aldatma şekli” vardır.

Âdem ile Havva’nın nerde, hangi konuda, nasıl aldatıldıkları bellidir.

“Aldatıldım diyenler” hangi konuda ve nasıl aldatıldıklarını açıklamak zorundadırlar.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500