Advert
Bayramdan sonra yangın var!

Bayramdan sonra yangın var!

Bayramın kendisi bitti ama hakemin eklediği uzatma dakikaları olan + 1’in hafta sonuna eklenmesiyle beraber "eller havaya cumbadanak denize"bayramı iki güm daha sürecektir.

Frenklerin hidrojeni füzyon teknolojisi ayrıştırıp temiz ve sürekli enerji üretmek gibi anlamsız (!) çalışmalarını nefes almadan sürdürmesine karşılık biz fosil yakıtlarla dünyayı karatarak misler gibi enerji sağlıyoruz. Buna karşılık en büyük buluşumuz olan bayramlara kaynak yaparak çakkıdı çakkıdı tatiller yaratıyoruz.

Hangisi daha iyidir? Elbette bizim buluşumuz daha iyidir. Onlar füzyon ile enerjiyi bulakoysunlar. Bulduklarında nasıl olsa bedeli mukabili bize de koyarlar. GSMH rakamlarımız gökleri deldiğinden tatil köyleri, + beş yıldızlı otelller köpeğimiz olmuş kapıda bizi bekler.

 

Pazartesi günü hepimizin uyanacağı rüyanın yorumunu yapacak olursak, erken ödenen maaşlar ve emekli maaşları yeniden gelmesini beklerken isot yemiş maymun gibi ıkınacağımızı şimdiden müjdeleyelim.

 

Bursa her zamanki gibi ört ki ölem modunda devam ediyor. Memleketin son imparatoru olan Siyah İncir bile karalar bağlamış ağlıyor. Üreticisinin ciğeri yanıyor. Biz hala inşallahlı maşallahlı demeçler ile avutuluyoruz.

 

Uludağ'da soygun var dedik ama bir vekilden bile tık yok. Biraz zülfiyare dokunsak feryadı figan ve de şikâyet ederler ama Uludağ'ı amuduyla götürüyorlar onlarda ses yok. Hayat onlara güzel nasıl olsa her şey bila bedel...

TÜRSAB Güney Marmara Başkanı Mehmet Akkuş kardeşim "Uludağ'ı kaybettik" diyor. Bizimkiler ne kaybetmesi ahanda yerinde duruyor diye cevap veriyor.

 

Bursa'da başka bir şey daha var beni bayramda bile bayıyor. Zamanında "muhterem hocaefendi" diye böğürüp laf söyletmeyenler, FETÖ den sonra edep faslından köşelerinde kendileri ile hesaplaşması gerekirken, gelecek devşirmek için galiz küfürlerle ortalıkta şov yapıyorlar.

Ben kulunuz için geçmişte "Dinsi Sapık" olan FETÖ hakkındaki  durumtespitim hala aynı şekilde devam ettiğinden ilave küfüre gerek görmüyorum.

Pazartesi'den itibaren ekstreler yağmaya mesajlar gelmeye başlarken içinizin soğumasını bunlara bağlamayın. Havalar da değişiyor. İçimiz üşüyecek bütçemizde yangın çıkacak.

Okulların açılması ile başlayan ön masrafların ardından rutin devam edecek servis ya da okula intikal masrafları bu pastanın çileği olarak tepesine kuş konduracak.

Sonuç olarak Eylül'ün ilk yarısı bayram ile geçti ama devamında kıvranmaya hazırlıklı olalım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500