Advert
Vekil’in iyisi Bursa’dan çıkar ...

Vekil’in iyisi Bursa’dan çıkar ...

 

  Bursa Milletvekillerinden Bursa için bir şey isteyin şıppadanak olur. Hem de sizin yanınızda anında talebin ulaşacağı en üst makama anında telefon ederek durumu arz ederek, takipçisi olacaklarını eklerler.

Başka illerin vekilleri gibi TBMM’de konu ile ilgili söz almak gibi, tutanaklara geçirmek gibi, ilgili komisyonlara sokmak gibi, bütçesini oluşturmak gibi fuzuli işlerle uğraşmazlar. Bakan bey aranınca mevzu biter.

Bakan bey ilgileneceği Vekilim der. Tabi ki mevzu biter ama işler asla bitmez. Kapılarda hacı bekler gibi beklenir ama ses seda çıkmaz. Konunun Genel Müdürü her şeyden bihaber gelenlere “Kimlerdensiniz, mevzu nedir? Hangi vekilleriniz var?” diye iki klasik soru sorar. Konuklar çay kahve tadında sohbetle uğurlanır.

Bu arada Bakanlar değişir, konu aynı tencerede tekrar ısıtılır ve pelteye döner. Bir sonraki atanacak Bakana kadar aynı tur devam eder.

Vergi borcu yapılandırması, borç ötelendirilmesi gibi yirmi defterli bir muhasebecinin iki satırla çözeceği işler bile Bursalıya itina mucize gibi algılatılır.

Sonunda yatırımlar, teşvikler, tercihler hep başka illere düşer Bursa buhar olup gider. Bursa buhar olurken de ilgili dönem vekilleri ballı emeklilik dışında tek bir iz bırakmadan ruh olur kaybolur.

Adamlar denizin üzerine üçüncü köprü yaptırdı yetmedi Marmara’yı ikiye böldüler. Dünyanın en büyük Havalimanının kabası bitmek üzere 2018’e gün veriliyor. İstanbul Boğazı gibi dünyanın incisini 15 liraya 2 saat 3 dilde dinleyerek geziyorsunuz. Uludağ’a çıkarken Teleferikte 20 dakika için 35 lira alıp boğazınızı sıkıyorlar. Bursa stadını bile bitiremedi sadece BŞB gecikmeli olarak Mudanya yolundaki köprülü kavşağı bitirdi. O kavşaktaki dönüş açılarının nelere mal olacağının altını çizelim de günü geldiğinde inşallah ben yazmıştım demeyelim.

 

Bütün bunlar olurken kerameti iki bina üç yoldan oluşan bir Yenişehir Oto Test Merkezinden üçüncü bakan emekli olmak üzere hala ihale tarihi veriliyor.

Hızlı Tren İç Anadolu’da kasabalara köylere girmişken Bursa’ya sadece kazığı giriyor.

Ben vekillerimi yine de çok pek çok seviyorum ama Bursa’ya uğramıyorlar ve kendilerini özletiyorlar. Yasama dönemi bitince zaten buharlaşacaklar bari şimdilerde görüşelim iki lafın belini kıralım diyorum.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500