Advert
 15 TEMMUZ GECESİNİN İKTİDARI MHP'DİR

15 TEMMUZ GECESİNİN İKTİDARI MHP'DİR

MHP İL Başkanı Tevfik Topçu gazetemizi ziyaret etti ve 15 Temmuz gecesi üzerine ilginç söylemlerde bulundu. “15 Temmuz gecesinin iktidarı MHP’nin aldatılamayan anlayışıdır” demesi gibi...

Bir okurumuz 15 Temmuz süreci sonrası mağduriyetinin incelenmesi için MHP‘ye yapmış olduğu başvurunun akıbetini öğrenmek adına bizim Genel Merkeze daha kolay ulaşacağımızı düşünerek yardım istemek için gazetemizi ziyaret etti. Biz de kefalet etmeden bilgi almak adına MHP Bursa Milletvekili ve MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’a ulaşmak için haber merkezimize beş vakit Büyükataman’la ilgili basın bildirisi atan asistanına mail atarak bu konuda yardımını isteme hatasına düştük. Obama’ya bile ulaşmak mümkün iken bu çocuğa ulaşmak mümkün olmadı. Ben zati alilerinin  gerçekte etten kemikten birisi mi yoksa hani arayıp da görüşemediğimiz Call Center mi olduğunu çözemedim.

Muhtereme üç mail attık sonunda bize telefonunu lütfetti. On kez aradık ya açmadı, ya meşguldü sonradan geri dönmedi ya da meşgule attı yine geri dönmedi. Adam danışman değil Ombustman!

Vekiller kanki değil asistan seçmeli…

Diyeceksiniz ki aslı varken sekreterini neden arıyorsun? Biz edep adap bilen insanlarız. Büyükataman’ın makamı büyük, başı kalabalıktır. Sıkıntıya sokmak yakışık almaz “en aşağıdan” başlayalım o durumu Genel Sekretere arz etsin. O da uygun bir zamanında kesinlikle bize geri döner diye düşünüyorduk. Yoksa Büyükataman’ın …02 52 ile biten telefonu bilgimiz ve rehberimiz dahilindeydi.

Benim ülkemin kaderi bu. Bir vekili haber bile olmadan sıkıntıya sokan kişilere Bursa’da danışman diyorlar. Onlarda görevleri gereği maaşlarını alarak, yiyip, içip yatıyorlar. Allah ateşli Sinan’dan razı(!) olsun yata yata karpuz gibi büyüsün.

Kundakçı’yı tansiyon hastası yapmamak için MHP Bursa İl Başkanı ve Kısa dönem Milletvekili Tevfik Topçu’yu aradım ve durumu anlattım. İlk tepkisi sert, ikinci tepkisi çok sert oldu. “İsmet Abiyi direkt neden aramıyorsun” dedi. “Yahu yoğundur diye protokole uyalım dedik” dedim. Bu sefer de “Kulağını niye tersten gösteriyorsun o da konuyu bana havale edecek beni arasana” dedi.

Yahu “bir derdimizi anlatalım dedik sen de üzerime gelme” deyince bu sefer de “bekle kendim geliyorum” dedi ve çat kapı geldi.

FETÖ’ye direnen Türk Halkı direnişin felsefesi MHP idi.

Siyasetin getirdiği tanışıklıktan çok ötede olan dostluğumuzun samimiyeti ile konumuza Genel Merkez nezdinde gereken fabrika ayarlarını yaptıktan sonra sohbete başladık.

Topçu Başkan’a yoğun olduğunu biliyorum ama yorgun musun diye sordum. Gerek 15 Temmuz süreci sonrası gelişmeler, gerekse parti içi meselelerden dolayı yoğunluktan şikâyet edeceğinin düşündüm ama Bursa’da son yılların en hızlı ve kararlı performansı ile karşılaştım.

Bursa İl Teşkilatına hakim, Genel Merkezde sözü dikkate alınan bir başkanın ne yapması gerekiyorsa onları yapmış, ne söylemesi gerekiyorsa onu söylüyordu.

15 Temmuz sürecinde FETÖ ile en etkin şekilde mücadele ettik ama sürecin devamında da FETÖ mağdurlarının derman kapısı olduklarını ifade ederken, sürecin çok dikkatli bir şekilde götürülmesini ve FETÖ ile mücadelede devlet ile vatandaşın arasına gönül yorgunluğunun girmemesinin altını çizdi.

Ak Partinin Kumkapı ruhu konusunda samimiyetine inanıyor musunuz dedim. O gecenin siyasi rantının hesabında olmadıklarını, kuşkularının olduğunu ama test etmeye değer bulduklarını çünkü vatanın söz konusu olduğu bir yerde kalanın teferruat olduğunu söyledi. Ak Parti’nin Kumkapı ruhundan siyaset devşirmesinin ve süreci tek başına yürütmesinin ülkeyi ateşe atacağını, 15 Temmuz gecesi iktidarının MHP’nin aldatılamayan anlayışı olduğunu herkesin iyi anlaması gerektiğini ifade etti.

Türk Milletinden bu kadar ihanet çıkmaz

Son zamanlarda yapılan FETÖ'cü operasyonlarının özensiz ve toptancı bir anlayışla yapıldığını bunun da hala devlet içinde var olan kriptoların hedef saptırmalarını kolaylaştırdığını, öte yandan yaratılan mağdurların ateşinin düştüğü yeri yaktığını söyleyen Topçu, 17/25 Aralık miladına uyulduğunu düşünmediğini, Cumhurbaşkanının, Başbakanının aldatılma hakkı varsa sırdan vatandaşın da olabileceği ölçüsünün kullanılmasının şart olduğunu ifade etti.

Devlet refleksinin düşünmeden yaptığı uygulamaların geleceğe büyük sosyolojik sorunlar taşıyacağının altını çizerken devlete düşman mağdur bir grup yaratılmaması için dikkatli olmak gerektiğini vurguladı.

Devlete hükümet eliyle yerleştirilen FETÖ üyelerini temizlerken Ak Parti içinde FETÖ'cü yok demenin anlamsızlığına da dikkat çekti. Adama “Madem partinde yok devlete neden soktun” diye sorarlar dedi.

FETÖ ile mücadele ederken, PKK’nın ihmal edilmemesini aynı sert mücadelenin her alanda onlara da uygulanmasını isteyen Topçu, PKK’lı iş adamları ve şirketler yok mu diye de sorduklarını söyledi.

Siyasal bedel ödenmezse bu konuların asla kapanmayacağını söylerken bizim böyle fırtınalara karşı dik ve tavizsiz duruşumuzun örnek alınmasını diliyorum dedi.

Hane içinde işler nasıl gidiyor?

Biraz da MHP den konuşalım mı derken ne diyeceğini nasıl yandan geçeceğini merak ediyordum ama beklediğim gibi olmadı. Topçu atışlarına devam etti.

Bak dedi! “Bahçeli’nin tek bir derdi vardır o da memleketidir” isimlerle makamlarla uğraşmaz. O kutsal gördüğü davasının birkaç rötuşla iktidarı hedefleyebileceğinin farkında olacak kadar zekidir. Ama davanın özünün bozulmasının Türk Milletine nelere mal olacağını da iyi biliyor” dedi.

Kafam karıştı ve konuyu biraz açar mısın? diye sordum.

Biz ilkeler üzerine kurulmuş ve disiplin olmazsa olmaz diyen bir anlayışın partisiyiz. Başbuğ Türkeş’in çizdiği yoldan taviz veremeyiz. Komünist Bloğun yıkılması dâhil tarihin son dönemlerinde yaşanan istisnasız bütün olaylara, sonuçlarına bakarsınız ve MHP’nin süreçle ilgili tespit ve politikaları ile karşılaştırırsanız tek bir konuda bile yanlış yapmadığımızı görürsünüz dedi ve o zaman neden gömlek değiştirecek misiniz diye soruyorsun diye de topa tuttu.

MHP içerisinde geleneklerimize uymayan hareketlerin tasfiye edilmesinin bir korunma güdüsünün ifadesi olduğu söylerken, ihraçları üzücü ama gerekli gördüğünü ama bunun çoğalmaması ve sorunun büyümemesi gerektiğinin de altını çizdi.

Biz ne olursa olsun iktidar olalım düşüncesinde değiliz. Son seçimde PKK destekçisi partinin gerisinde kalmalarının acısını yüreklerinde yaşadıklarını ama bunun çözümümün ayrışma değil birleşme ve ilkelere sıkı sıkıya bağlılıkta olduğunu ifade ederken her şeye rağmen yüzde 20’nin altında alınan ve alınacak bütün seçim sonuçlarının başarısızlık olarak gördüklerini söyledi.

Bir gün bizi de anlayacaklar

Türk Halkına yalan da olsa duymak istediklerini asla söylemeyeceklerini ama bir gün Türk Halkının bizi ve davamızı anlayacağından emin olduğunu vurgularken, o kadar seri atışlar yaptı ki; Büyükataman’ın yoğunluğunu biliyorum ama Kadir Koçdemir’den Bursa adına bir haber yok. Sağlık afiyettedir inşallah diyemedim. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500