Advert
Ardiles ve bunlar…

Ardiles ve bunlar…

Cumhurbaşkanı makamı üzerine söz söylenemeyecek kadar özel ve saygın bir makamdır. O makama seçilen fanilere de aynı saygıyı göstermek gereğine inanıyorum.

Cumhurbaşkanı benim için 16 yıldızlı fors falan değildir, bayrağımızın bizatihi ta kendisidir. O, seçildiği gün seven sevmeyen oy veren vermeyen bütün cumhurun başkanıdır. Bazı cıvık yalakaların dediği gibi “sade” reis falan da değil, Cumhurun reisidir.. Ona düşen ve beklenen o durumun gereğine uygun görev yapmasıdır. Çünkü bu milletin en büyük değerinin emanetçisidir.

Cumhurbaşkanının yasal zırhlara ihtiyacı yoktur ve olmamalıdır. İcraatları, tepkileri eleştirilebilir. Hele ki müthiş karizmatik ve iddialı bir kimlik olan Recep Tayip Erdoğan’nın eleştirilere karşı hoş görülü olması ona artı değer kazandırır.

Bu anlayış o makama ve makamın emanetçisine hakarete varan hadsizliklere asla cevaz vermez. Yasalar uygulanır ve hak eden cezasını alır ve almalıdır.

Bazen de durumdan vazife çıkaranların emellerine uygun olarak kişileri bu tuzağa düşürerek değer tüketmeye kadar gidebilir.

Ardiles Fikret Yorgunu çocukluğundan tanırım. Bu muhacır çocuğu aslında futbol cambazı olacak kadar bileklerine hakim bir oyuncuydu ama sadece o kadar olduğu için kulübede otururdu. 1980 lerdeAltınokspor’un lisanslı futbolcusudur. Ben de bir dönem onun başkanlığını yaptım.

Bir Bursaspor delisi olan Ardiles için kimse cin fikirli ya da kötü sıfatını koyamaz. Galibiyetlerden sonra Bursasporlu büyüklerinden aldığı “sakallarla” evini yapmış ve çocuklarını okutmuştur. BBOİ Spor Salonunda görev yaparak emekli olmuştur. Bütün deplasmanlara bazen katkıyla bazen cebinden gitmiştir.

Ben Ardiles’i pazardan değil doğduğu günden beri tanırım. Gaza gelip de ağzından çıkan bir iki kem lafı ispiyonlayıp onu mahpus ettirenler bizatihi kulübün içinde olma ihtimali kuvvetle muhtemeldir.

Nereden mi biliyorum?

Bu mahallede Zerrap’ın dokunulmazlığı vardır ama cezai maddesi yoktur. Alın atınızı.....dersiniz olur biter.

Bu davanın içi çok başka ve çirkindir. BTSO’nun Ağustos ayı meclisinde yeşil beyaz giysisi ile salona gelen Ardiles yanıma geldi ve bana şunu dedi;Osman Abi ben Adana deplasmanına kendi imkanlarım ile gittim. Dönüşte takım uçağında bir BJK kongre üyesinin oğlunun yancı olarak bulunduğunu öğrendim. Ben de Ardiles’im o uçakla dönerim dedim. Beni uçaktan attılardedi.”
Onun buna tepki için maksat ve haddini aşan ifadelerini savcılığa şikayet edip mahkum ettiren zihniyeti anlatabildiğimi zannediyorum. Yani bir anlamda hesap kesildi.

Bir amigo ile uğraşacağınıza takım 100 liraya muhtaç durumdayken bir demeç ile kulübe eski para 100 milyar sokanları görün. O parayı TFF’ ye kimin ödediğine de kongrede bakacağız.

Ardiles’in BSTV tarihinde bile yeri varken yaptığı bir hatayı jurnalleyerek ile onu mâhkum etmek ve ettirmek yasal olarak mümkündür ama af etmek büyüklüktür. Onu da Sayın Cumhurbaşkanım diliyorum ki yapacaktır.

Ben Ardiles’in kefili değil çok zaman kulağını çeken büyüğüyüm. Ama Ardiles’in Bursaspor’da makamı olan çoğundan büyük olduğunu biliyorum.

Samimi pişmanlığını ifade edip kısa zamanda çıkacağına inanıyorum ve kulübün divanını bile toplamaktan aciz olanların yanında daha dikkatli olmasını öğütlüyorum.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500