Advert
Levent Fidansoy lütfederse…

Levent Fidansoy lütfederse…

15 Temmuz'dan önce istasyonlarda BURULAŞ Treninin gelişine bakıp saat ayarlardık. Gelecek olan trenin an itibari ile hangi istasyonda olduğu ve istasyona gelme süresini dahi biliyorduk. O kadar dakik ve düzenli seferler 15 Temmuz’dan sonra bir anda kâbusa dönüştü. Bu günlerde istasyonlarda tren gelecek mi gelmeyecek mi ve gelirse tabelada yazan mı gelecek diye müşterek bahis oynanmaya başlandı.

 

 

Şimdi BURULAŞ’ın patronuna soralım.

 • Bu düzenli servisler 15 Temmuz’dan sonra niye bozuldu?  “Aman bozulmadı demeyin”
 • Bu sefer aksaklıklarında hurda denilen vagonların sefere konmasının payı var mı?
 • BURULAŞ’da FETÖ taraması yapıldı mı?
 • Personelin sistemi sabote etme ihtimali var mı?
 • Yazılım sorunu mu yaşanıyor? Eğer öyle ise neden yazılım güncellemesi yerine istasyonları süslemek için paralar harcanıyor?
 • Bu kadar sık sorun yaşanan bir kurumun başında oturmak nasıl bir duygudur?
 • Bursa’nın en pahalı toplu taşıma sistemi olan il olduğunu biliyor musunuz?
 • Bursa’da trafiğe çıkıyor musunuz?
 • Bursa Trafiğini ucubeye çeviren UKOME’nin üyesi misiniz?
 • Hiç Yeşil Otobüslere özellikle 45 C sıcaklıkta bindiniz mi? Siz binmiyorsanız denetleme ekipleriniz var mı? Raporlarını okuyor musunuz?
 • Yeşil Otobüs şoförlerinin velinimetleri olan Bursa Halkına parya gibi davrandığını biliyor musunuz?
 • Makam aracınızda klima var mı? Az yaksın diye kullanmaktan kaçınıyor musunuz?
 • Akçeli konularda “dedikodularüzerine soru yönelmek ilkelerime uymadığından bu konuda sorum yoktur.

 

Teşekkür ederim Sayın Fidansoy…!

 

BTSO konulu yazım üzerine yansımalar

Kundakçı’dan alacağım var. Bana gazetecilik ruhu ile ilgili çok şey öğretti ama gitmeden, izlemeden, yaşamadan yazı yazmayı öğretmedi. BTSO Ağustos Meclis Toplantısının önceki toplantılar gibi hazır basın bülteni geliyor. Birazcık başlık ile cilveleşip koyarsın olur biter.

Ben BTSO’nuntoplantılarına son dönemde ilkesel anlamda Bursa sanayisine, sanayicisine ve kentin katma değerine yarar sağlayan bir çalışmasının ve kendi görüşünün olmadığınıizledim, gördüm, yazdım ve son üç toplantısına katılmadım. Yazmadım.

15 Temmuz’dan sonrakipozisyon alışını değil” duruşunu

gözlemlemekiçin bu toplantıya katıldım ve sadece gördüklerimi kendi üslubumla kaleme aldım. Tek bir ekleme yapmadım.

BTSO muhalefetinden, ondan çok daha önemlisi iş alanlarının daralması, finansman ve pazar sorunları nedeniyle sapır sapır dökülen BTSO üyesi firmaların sahibi yetkililerinden onlarca teşekkür aldım.

Sipariş cümleler kurduğumu düşünenlerin de olduğunu duyuyorum ve biliyorum. Bel altı vurmayan bir adama bu etiketi yapıştırma çabasına üzüldüğümü söylemeliyim. Yazdıklarımdan canı acıyan kişilerin yaklaşımına saygı duyarım.yazdırma” sözüne aldığı cevabı şimdilik sadece “üçümüz” biliyoruz. Gerek görüp bir daha yazdığımda kıramayacağım kadar değerli dostumun hatırına ondan bahsederkenironi” kullanmayacağımı ifade ediyorum. Bizde kahve hatırı bile 40 yıldır.

Benim geçen dönem BTSO seçimleri öncesinde yazdıklarım bellidir. Her satırına şimdi sadece “özneyi” değiştirerek yine imzamı atarım. Şimdi bunun neden böyle olduğunu da ben değil “özne” düşünmelidir.

Ömrümün son çeyreğinde benim ufkum açık değil ki! Ben Uzayı, Dünya’yı, Türkiye’yi aynı fotoğrafta göremiyorum. Ben sadece Bursa’yı görebiliyorum ama benim gördüğümü de BTSO göremiyor.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500