Advert
15 Temmuz öncesinde Doğan Medya’da vardı!

15 Temmuz öncesinde Doğan Medya’da vardı!

Biz Zafer Bayramını 30 Ağustos’ta kutlarız ama o zaferin ilk adımı 19 Mayıs 1919’da atılmış ve işaret fişeği 26 Ağustos’ta yakılmıştı. 30 Ağustos ordusu dağıtılmış, içerden ve dışardan yok edilmesi tezgâhlanan bir ülkenin halkının yedi düvele başkaldırışıdır.

Yeni yaşadığımız 15 Temmuz kalkışmasının ezilmesinde de ilk yumruğu Türk Halkı vurmuştur. Halkın dik duruşu sayesinde bütün sorumlular ve kurumlar gerçeği görerek halkın yanında olmuşlardır.

Elbette 15 Temmuz kalkışması bir günün adı değildir. 40 yıllık bir ihanet oyunun sahneye konmasıdır. Geçen 40 içerisinde bir kanser uru gibi büyümüş ve sağlıklı düşünemeyen beyinler tarafından da kutsanarak şımartılmıştır.  Öyle bir hale getirilmiştir ki; kendisi gibi olmayan, düşünmeyen, biat etmeyen herkesi fütursuzca harcamışlardır.

Bu sürece siyasi, ekonomik, sosyal ve kişisel çıkarları ya da elindekileri kaybedeceği korkuları dolayısıyla katkı koyanları elbette tarih yazacaktır.

Bunların yanında bir de teslim olmayan, kendisini satmayan, korkmayan, biat etmeyen insanlar ve kurumlar da vardı. Onlar bu sürecin her türlü hukuki olmayan ama kanuni işkencesine ve ekonomik yaptırımlarına bazen iktidarın da şerrine rağmen boyun eğmeden dik duruşlarını göstermişlerdir.

Bugünlerde gerçek kahramanların yanına prim yancıları eklenmektedir ama saygı duyulması gerekenler sessizce görevlerini yaptıklarının huzurunu yaşamaktadırlar.

Doğan Medya Aydın Doğan eğer Hürriyetini bunlara satsaydı. O sahte günlerin çakma kahramanı, bu günlerin de aranan sakıncalısı olurdu. Ama o ve grubu direndi. Akıl almaz cezalarla tehdit edildiler. Her şeylerini kaybedecek noktaya sürüklenmek istediler. Onlar hep Allah’ın da bir hesabı olduğunu bilerek ne Hürriyetlerini ne de Hürriyetlerinin ruhunu sattılar. Hakaret tazminatlarını rutin bir şekilde otomatiğe bağlatan bir kaç yazarın dışında kadrolarını özenle korudular. Ahmet Hakan’ı bile formatlayıp İslam Çupi yaratarak en çok okunan yazar yaptılar.

Ben Türk basınının Amiral Gemisi olan Hürriyet’i her türlü fiyat ve baskıya rağmen kilo ile alınıp satılan gazete yapmayan ve kurucusu Sedat Simavi’nin kemiklerini sızlatmayan Aydın Doğan şahsında Doğan Medya Grubuna FETÖ baskılarına karşı dik durdukları şükranlarımı sunuyorum.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500