Advert
Sonsuzluğu soygun için kullanan kurnaz!

Sonsuzluğu soygun için kullanan kurnaz!

Dedikodu ile işim olmadığından kimin ne iş yaptığını merak etmem. Ama bilmemek değil öğrenmemek ayıptır derler ya! Ben de “itina ile sakıncalı” yazarın kaleminden yeni bir üç kağıt çeşidini öğrendim. Yazı dilini sevdiğim ama üslubuna itiraz ettiğim adam “sonsuz” bir üç kağıdın itina ile nasıl becerildiğini pek bir güzel anlatırken, arada alan dışı ille de faul yapmasını değil de sıfatlandırmalarından üşüyorum.

Neyse konumuz olan çocuk başkanlık etmek için kasası dolu, itibarı yüksek mevkiden seçmenleri tarafından ayıklanınca, oradan ve Burhaniye’den aldığı ürünleri itina ile şişeleyerek sonsuz kazıkla müşterilerine dayıyormuş. Bunu da Bursa ili ve havalisinin çay içmemesi için sahil tesisini kapattırdığı Siği (Kumyaka) da yapıyormuş. Şişe tipi ve boyutlarının albenisi yüksek olduğundan “özbeöz en hakiki taş baskı soğuk sıkım natural” yağları “aldanıcılara” Kenzo parfüm fiyatına satılıyormuş.

Bundan bana bahsedilmişti ama o işin onun olduğunu bilmiyordum. Hatta bir gün şu tesisi bir gezelim dedim ama banane.Ben adamı elinde steteskop ile köyleri gezip şifa dağıtarak sevap kazanacağını düşünürken, o şişe giydirip malı götürüyormuş.

Yahu zeytini tabakta gören adamın yağ üreticisiyim diye ortaya çıkması ortaokul terk bankerlerin iş yaptığı güzel ülkemde görülmedik manzara değil ama böyle diplomalı kifayetsiz muhterise rastlamadım desem yalan olur.

Mudanya’nın geleceğini böyle sinekten yağ çıkaran böyle vizyoner kafaların belirlemesinin sinekler açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Muhtar Ramiz’i  Alman Kralı II. Friedrich’efırınını gasp edecekken “Berlin’de hakimler var” diye ayar veren fırıncıya benzetiyorum. Öbürünü ise krala değil hiçbir şeye benzetemiyorum. Bursa’da da hâkimler var çocuk diyorum.

 

Altepe Başkan! Sabırlar taşıyor dikkat!

Mudanya İzmir yolu köprülü kavşağında çalışmalar devam ediyor. Tabi ki Bursa halkının çektiği çile de aynı şekilde sürüyor. Okullar açılınca servisler ve diğer okul ulaşım araçları aynı saatlerde yollarda olacak. Belirli noktalarda düğüm olan trafik kördüğüme dönecektir.

Bir iki küçük bilgi ve çözüm vereyim de BŞB’ye ihalesiz bir katkım olsun.

Nilüfer’de FSM den Bursa istikametinde kavşak çalışması yapıldığından Ziraat ve Hürriyet yolu öneriliyor ama FSM’den üç şerit gelen yok Bağlarbaşı’nda kenarda dükkânlar önünde sürekli parklardan dolayı tek şeride düşüyor ve yoldaki şişme trafik lambalarını da etkiliyor. Bu kez kavşağın ışık sistemi de çalışmıyor.

Aynı şekilde Orhaneli kavşağında da Dikkaldırım yolu özendiriliyor ama orada da yol boyu parkları şerit daraltarak yolu trafiğe kilitliyor.

İki noktada da yapılacak işlem çok basit ve çözümdür. Belediye ve Trafik anons yaparak geçici de olsa bu yollarda park yasağı uygulasa, uymayana ceza kesse yollar bir şerit kazanır ve en azından mevcut çilenin yarısı çekilir.

Bu çok zor değil ama yapmak için Bursa ile dertlenen insanların olması gerekir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500