Advert
Önceki günkü yazımın  kahramanıyla yüz yüze

Önceki günkü yazımın kahramanıyla yüz yüze

 

"Bursa iş aleminde köstebek mi var" yazımın üzerine bir çok kişi beni aradı. Bursa sandığımızdan daha küçük bir dünyadır. Herkesin birbiriyle merhabası vardır.Ben "o" beni arayana kadar adını kimseyle paylaşmadım. Bursa'nın taşına toprağına  olan sevdam kadar bir FETÖ kurgusu olan 'Ergenekon Davaları'ndan bu yana bilerek ya da bilmeyerek haysiyet cellatlığı yapmaktan kendimi esirgedim. Cumartesi gecesi 21:00 gibi beni arayan işadamı yazımı okuduğunuk endisinden bahsettiğimi anladığını ifade ederek görüşmek istedi. Büyük aile olarak da tanıdığım eskilere dayanan 'abi kardeş' hukukumuzu bir adım bile aşmadan talep ettiği görüşmeye"kabul" dedim.

Buluştuğumuzda bir kaç günde bir çok yaş ihtiyarladığını gördüğüm kardeşim, babasının kendisinin ıskaladığı bir öğüdünü hatırlatarak sohbet başladı.

BEN YER ALTINDA HİÇ YAŞAMADIM

"Abi ben köstebek falan değilim. Onlar yeraltında yaşar. Ben yer altında hiç yaşamadım ki" dedi. 15 Temmuz'da eşkıyanın darbe girişimi kalkışmasından sonra diğer iş adamları gibi " bilgisine başvurulmak" üzere gözaltına alındığını, yoğun ve uzun bir ifade sürecinden sonrasalı verildiğini söylerken, ne bir itirafçı ne de bir muhbir olmadığının da altını çizdi.

Hayatında ilk kez şüpheli olarak hele ki davasını dava edindiği bir hükümete karşı suç şüphesiyle ifade vermenin ağırlığını zor taşıdığını söyledi.

BEN VE AİLEM SİYASETTEN TİCARET DEVŞİRMEDİ

Aile olarak Demokrat Parti kültüründen gelen Demokrat, Milliyetçi, Muhafazakar çizgilerini kendisine yaşam biçimi edindiğini, son dönemde de bunun karşılığını Ak Parti'de bulduğu için orada siyaset yaptığını ifade ederken, "Ben siyasetten ticaret devşirmedim. Böyle bir beklentimde hiç olmadı. STK'larda görev yaptım. Bursa'yı en iyi şekilde temsiletmeye çalıştım. Bursa'da lobimizin olmadığını ilk ifade edenlerdenim.Bugün Bursa iş dünyası temsil krizi yaşıyorsa, kendini ifade edemiyorsa ben lobi yok derken var diyenlerin yüzündendir" dedi.


BURKAY' A FETÖCÜ DEMEM AMA O GRUBUN DESTEĞİ İLE BAŞKAN OLDU

Ve devam ediyor konuşma: "Türkiye'nin ilk  Ticaret ve Sanayi Odası olan BTSO'da bu süreçten payını aldı ve örselendi. Seçimin yorumunu farklı yapan bir tek iş adamı gösteremezsiniz. Yönetim Kurulundan ciddi fire veren ve verecek olan Burkay risk almalıdır ve seçime gitmelidir. Yoksa Bursa iş alemibu süreçte zorda bırakılan şirketleri paylaşacak ve parçalayacak olan çakallara karşı direnemez. Bursa artık kendi iç dengesini bularak ülkenin geleceğine katkı yapmaya devam etmelidir.

VEREMEYECEĞİM HESABIM YOKTUR..

Daha neler mi söyledi:

Ben "davet" üzerine gittiğim avukatım olmaksızın verdiğim ifademi yeniden düzenleyerek ilgili makamlara arz ettim. Ben Bursa'da bir kumtanesiyim. Beni itibarsızlaştırmak için gösterilen çabaları, kendi adıma değil benim için çok değerli olan manevi mirasımın temeli olan ailemi üzdükleri için kınıyorum.Abi içimdekileri ve yaşadıklarımı anlattım. İfademi okuttum ne yazarsan yaz kabulümdur diyerek vedalaşan Selim Yedikardeş'e üç soruyu yeniden sordum.

        1.      Sen kendin mi gittin?

        2.      Muhbir ya da itirafçı olarak mı ifade verdin?

        3.      Ben Cumhurbaşkanımın emrine uydum dedin mi

 

Hepsine "hayır" derken şunu ekledi. Benim okumadan imzaladığım ifademin imzası kurumadan servis edilmesi elbette beni yordu ama esas tehlike devletin içinde hala FETÖ nün elemanlarının iş başında olduğunu dadüşündürdü. Bunu özellikle soruşturmaların selameti açısından not düşüyorum dedi.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500