Advert
'Oturan Öküz' deplasman  yasağını kaldırmıştı!

'Oturan Öküz' deplasman yasağını kaldırmıştı!

 

Amerika, keşfedilmemişti yani 1492 yılından önce Avrupalı serseriler henüz o topraklara ayak basmamışladır. Amerika’da yaşayan Seminol, Çeroki, Mişuki, Şoşan, Payitu, Kahula, Mevuk, Apachi, Siyu, Komançi, Cayenne, Mokasen, Fox, Kentucky, Black Hawk gibi kabileler avlanarak, balık tutarak ve sebze meyve toplayarak hayatlarını devam ettiriyorlardı.

Beyaz Adam dedikleri Avrupalı serseriler gelmeden önce de aralarında sorun yaşadıkları oluyordu. Kavga ediyorlardı. Kriz büyüdüğü zaman kabilelerin akil adamları bir araya gelerek soruna çözüm buluyor, barış ve huzuru sağlıyorlardı. Kabilelerin ulu kişilerinin dedikleri kanundu hem de herkesi bağlayan ve uymayanın hayatına mal olacak cezaları vardı. Yani bizim BM gibi hiçbir dediği yapılmayan sadece 5 ülkenin kumandasında olan dandik bir kuruluş değildi.

Kabileler arasında spor müsabakaları da yapılıyordu. Ev sahibi kabilenin misafire yer vermemesi, misafir kabilenin taşkınlık yapması, kadınları kızları taciz etmesi ya da çevreye zarar vermesi sonucunda kabileler arasında deplasman yasağı konmuştu. Artık kavga döğüş olmuyordu ama spor sporluktan çıkmıştı.

Bir gün  kabileler arası kurul toplandı. Toplantıya başkanlık eden Oturan Öküz isimli bilge deplasman yasağının kalkması gerektiğini bundan böyle taşkınlık yapanlara büyük cezalar verilmesini teklif etti. Bütün katılımcılar Oturan Öküz’e hak verdiler ve kabilelerin seyircili olarak deplasmana gitmesini kararlaştırdılar.

1492’ye kadar barış ve kardeşlik içinde geçen kabileler arası spor müsabakaları, Avrupalı Serseriler gelip de onları Ateş Suyu (Alkollü İçki) ile tanıştırınca içerden vuruldular ve tarih içerisinde yok olup gittiler. Yani sonunda Avrupalı Serseriler yani kötüler kazanmıştı.

Benim yalnız ve garip ülkemde sporu diğer spor dallarında zaten seyirci olmadığı için özellikle futbolu seyircisiz oynatmak üzerine tez geliştirdiler. Başardılar da ama marka değeri düşüp futbol denilen o güzel oyun seyircisiz olmayınca, önce istediğiniz kadar yabancı getirin dediler.

Olmadı.

Statları ve sahaları güzelleştirelim dediler.

Tutmadı.

TFF'de ayağına top değmemiş adamlar görev yaptığı için futbolun güzel halini asla bilemediler. Avrupa Kupasında dayak yiyip, geri dönüş biletimiz elimize verilince “bir şey yapmalı” demeye başladılar.

Ve Büyük Şef buyurdu! “Deplasman yasağı kaldırılmıştır.” İyi de bunun yaptırımı nedir. Şiddet ve taşkınlık yapanların cezaları ne olacaktır. Ben yaptım oldu diyemezsiniz ki!

Bu ülkede sosyologlar var, psikologlar var, toplum bilimciler var. Onlar yetmezse psikiyatrlar var. Hatta başarı olmak dışında her şeyi bilen Türkiye Futbol Direktörü bile var.

Oturan Öküz kadar bile olamadınız ya ona yanarım. O bütün kabile reislerini toplayıp karar almıştı. Sizin fasulyeden tayyare gibi uçmaya kanadınız yok.

Adına Süper Kupa dediğiniz bir maçı bile organize edemediniz. Konya’da oynanan maç size ders olsun diyeceğim ama olmaz. Hepiniz oradaydınız ama 25. dakikada yaşanan rezaleti kuzu kuzu seyrettiniz. Hepiniz ekranlar karşı okunmasın diye ağzınızı kapatarak yanınızdakine sinyalcilik yaptınız.

Sizden bir şey olmaz hipotezi ispatlanmıştır. Şimdi o rezilliği yapan takıma vereceğiniz cezayı bekliyorum. Yoksa kameralar sizi çeksin diye o meşaleleri de sizin soktuğunuzu düşüneceğim. Şunu iyi bilin ki kupayı BJK alsaydı, o holiganlar stadı yakardı.

Haftaya maçlar başlıyor. Konya’da iki misafirin özellikle birinin yaptığı serseriliklerin ve holiganizmin gerginliği yüksek maçlarda nelere mal olacağını bilmek için sizin kafanız yetmez.  Bence mevcutla olmuyor. Siz başınıza acilen bir Oturan Öküz bulun.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500