Advert
İsmet Başkan ile tele toplantı
Osman Gürçay

İsmet Başkan ile tele toplantı

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca ile tele basın toplantısında bir araya geldik. Gazeteci kardeşim Tayfun Çavuşoğlu beni arayıp durumu anlatmaya başladığında panik oldum.

Ben toplantı Skype ile mi yoksa Zoom ile mi olacak ya da başka bir uygulama ise bende yok nasıl yüklerim diye binbir şeyi bir anda düşünürken 'Abi link attım kapı açık tıkla gir' demesiyle tıkladım. İsmet Başkan ve katılımcı dostlar karşımda beliriverdi.

Bir kez daha ifade edeyim, basın toplantıları günün anlam ve önemine binaen bir tören yapılmayacaksa böyle olsun.

Zamandan, mekandan, paradan tasarrufun yanı sıra bütün katılımcıların bir iki soru sorma şansı oluyor ve rol çalınmıyor.

İsmet Başkan seçildikten sonra hayırlı olsun ziyaretine gidemedim ama doğrusu saha çalışmalarını takip ediyordum. Yüksek enerjisi ile bir orada bir burada nokta atışları yapıyordu. Nefesini ayarlarsa yorulmadan gider diye düşünüyorum.

Ve kim iktidar olursa olsun muhalefeti çok önemsiyorum!

Bu duygularımı İsmet Başkan'a da ifade ederken, muhalefetin her şeye karşı çıkmak olmadığı konusunda anlaştık.

Siyaseti halk için yapıyorsanız, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve yeni bir siyaset dili kullanan kazanacaktır diye düşünüyorum.

Elbette gündem KORONAVİRÜS olunca İsmet Başkan ilk olarak BŞB'nin organize ettiği yardım ve desteklerin yeteri kadar hızlı olmadığını ifade etti. Nilüfer, Mudanya ve Gemlik’in başarılı çalışmalarından örnekler verdi.

Tabii ki; gönül bu belayı hizmet ve destek yarışı içerisinde defetmek istiyor.

Ancak unutmayalım ki; sadece bizim değil dünyanın hazır olmadan yakalandığı bir beladan bahsediyoruz.

Bu noktada Bursa’da bir iki belediye hariç dünkü yazımda yazdığım bütün belediyeleri hizmette birinci ilan ediyorum.

Maske konusunun yerel olarak çözülmesi konusunda Başkan ile aynı fikirde olduk. Merkezden bütün ülkeye PTT Kargo ile maske dağıtımı patlayacaktır ve acil bir B planına ihtiyaç vardır.

Bu beladan sonra ekonominin rot balans ayarına hatta ağır bakıma girmesi gerekecektir. Nefes kredisinin adı var nefesi yok ve bu konuda bankalar yine bildiğini okuyor, başkan ve bakan dinlemiyor dedik.

İsmet Başkan, önümüzdeki süreci nasıl değerlendireceğini, sahada çalışırken, bazı kesimlere rahatsızlık vereceğini ama asla hak gaspı yapmadan yürüyeceklerinin ip uçlarını verdi.

Başkan'a görevinde başarılar diledim ve ben tahliye olduktan sonra kahve içmek için sözleştik.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500