Advert
Timsah kafası mı? Balık kafası mı?

Timsah kafası mı? Balık kafası mı?

 

BŞB Stadyumunun sanki çevre düzenlemesi bitmiş, locaları toparlanmış, yolları yapılmış, ulaşımı çözülmüş, saha zemini ve çimi oturtulmuş, asansörleri güvenli bir şekilde çalışıyor da benim kendi gazetem dâhil hepsinde Timsahın kafası üretimine geçildi müjdesi(!) var.

Herkes iyi bilsin ki; Timsahın kafasına gelene kadar yukarıda eksik ziyade saydığım bütün işler eksiktir ve başımıza iş açacaktır. TFF raporunda timsahın kafası yok diye maç oynanması riskli dememiştir. Benim yazdığım eksiklikleri fazlasıyla maddeler halinde tebliğ etmiştir.

Balıkçı Temel sahilde istavrit balığı temizliyormuş. Balıkları bir yana, balık kafalarını da kedisine vermek üzere itina ile öbür yana koyarken, çok bilen biri gelmiş ve “Balık kafalarını niye özenle ayırıyorsun denize atsana” demiş. Balıkçı Temel adama dönüp bakmış tatlı su kurnazı birisi olduğunu anlamış ve “İstavritin asıl besin değeri kafasındadır direk beyni çalıştırır o yüzden balığı 2 lira, kafasını 10 liraya satıyorum” diye cevap verince adam atlamış ve “Bana kafadan 2 porsiyon ızgara yap” diye sipariş vermiş. Temel 20 lirayı almış ve kafaları özenle ızgara yaparak servis etmiş. Adam birinci porsiyonu bitirirken “ Reis neredeyse bir porsiyon bitirdim ama pek bir yararını göremedim” deyince “Olur mu Hocam! Bak hemen kafan çalıştı ve gerçeği gördün“ cevabını yapıştırmış.

Hepimize aylardır balık kafası yediriyorlar ama hala birimiz çıkıp, istavrit kafasından bir şey olmayacağını söylemiyoruz. Mazallah balık kadar aklımız mı yok diyeceğim ama Temel Reis’e karşı ayıp olacak.

Timsahın kafasının ölçülerini verin Galip Sakder’e size envai çeşit timsah kafasını kalıplayıp üç günde döküversin. Ama işin aslı timsahın kafası değil beynindedir. O beyinde Sosyal Alanlar, Kafe, Restoran ve Video Wall duvarlar vardır. Onların yapılması ve bitmesi 2023’ü bulur.

Haftaya maçlar başlıyor ve takke düşecek kel görünecektir. Bu BŞB’nin başlatıp da bitiremediği bir proje olarak tarihte yerini alırken bizim hala timsahın kafasıyla uğraşmamıza bir anlam veremiyorum.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500