Advert
Sağlık sektörünün aybaşısı geldi rahatladı!
Osman Gürçay

Sağlık sektörünün aybaşısı geldi rahatladı!

Geçen hafta raflardan yok olan ilaçları yazmıştık ya! Hani üretici ve depoların her yılın Şubat ayının muayyen günlerinde ilaç servis etmeyip stokladığı ve eczaneler ile vatandaşı bıraktığı dönem sona erdi.

Gözümüz aydın ilaç dünyasında bugünden itibaren her şey güllük gülistanlık ve istediğimiz ilacı rahatça alabileceğiz ama biraz pahalı alacağız.

Dolar & Euro ile yola çıkıp çapraz kurla bitirdikleri hesaplarının sonucunda millete aşırt diye yüzde 12.09 geçirdiler.

Mazeret olarak son ayarlamayı Euro bilmem kaç lira iken yaptıklarını söylüyorlar ama doların 7’yi gördüğü günlerde fiyatlara geçirdiklerini söylemiyorlar.

Sağlık hizmetlerinin bu kadar paraya endeksli başka bir ülke var mı bilemiyorum. 

Hayatında bir gün bile prim ödememiş olanlar hastalanınca kral oluyorlar ama 30 sene prim ödeyip muayene olursan vay haline…

ABD’de sağlık sigorta kartı olmayanları ayakta bile tedavi etmiyorlar diye kızmayın. 

Çünkü orada vergi kaçıran yok. Dünyayı soyuyorlar ama devleti soyan yok. Vergi borcu olan yok. Korsan uygulamalarla şifreli TV izleyen yok. 

Bunların birini yaparsanız zaten komşularınız sizi anında şikayet ederler ve ceza alırsınız.

Kurnaz iş adamı vergisini ödemez ama sistemde kutsanmak ve dokunulmaz olmak için kurumlara bağış yaparak hem vergisinden düşer hem de işini yürütür.

İnsanların sağlık konusundaki hassasiyetini bilen kapalı gişe çalışan bazı uyanık doktorların kayıt dışı para kazanmak için kredi kartı cihazları sürekli arızalıdır ve bizler bunu sorgulamak yerine kuzu kuzu nakit öderiz.

Devlet ve birey olarak ne olursak olalım samimi olalım ve asla hasta olmayalım diyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500