Advert
FOX TV bir yanlışa tüy dikiyor!
Osman Gürçay

FOX TV bir yanlışa tüy dikiyor!

Öğretmenlere kutlamak için bir gün, dayak atmak için her gün reva görülen ülkemin eğitim dünyasında acayip işler oluyor.

70’lerin Türkiye’sinin en saygın mesleklerinden biri olan öğretmenlik ayaklar altına alınıyor ama başta bu işlere bakamayan Bakanlar olmak üzere herkes ayakta uyuyor.

En son öğretmene dayak olayı maalesef Bursa’da yaşandı ve Bursa'da şapşal bir velinin çocuğuna tokat attığı iddiasıyla öğretmeni okul koridorunda tekme tokat dövmesi haber oldu. Öğretmenin darp edildiğini öğrenen diğer öğretmenler okul önünde kamera görüntüleri ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Kundakçı ile haberi okurken ağzından ‘Öğretmenin vurduğu yerde gül biter günlerinden ne hallere geldik’ sözleri dökülüverdi.

Bir öğretmen bizim kulağımızı çekecek; biz de eve gidip öğretmenimizi babamıza şikayet edeceğiz öyle mi?

Babamız da gidip öğretmene hesap soracak diye düşünecek kadar hiç aptal olmadık.

Bunun tek ve mutlak sonucunun, öğretmen dayağından sonra babamızdan ‘Kim bilir ne halt ettin de dayak yedin’ önermesi ile ikinci bir dayak yemek olduğunu biliyorduk.

Öğretmeni darp eden o maganda yaşlılık günlerine sıkı hazırlansın ve para biriktirsin. Peydahladığı çocuk ondan para istediği zaman vermeyince evladından eşşek yükü ile dayak yiyecektir.

Milli Eğitim’den zaten umudum yoktur. ‘Kahrolsun Komünizm’ korku masalı ile yok edilen Köy Enstitüleri faciasından sonra üretim ruhunu toprağa gömdük. Bugün komünizm yok oldu ve tarihin tozlu raflarında bir hikaye olarak kaldı ama eğitimdeki tahribatı 50 yıldır onaramadık.

Bunların üzerine tüy diker gibi şimdilerde FOX TV’de ‘Öğretmen’ diye bir dizinin fragmanında bir öğretmen çocuklara ‘siz benim rehinelerimsiniz’ diyor ve okulu patlatıyor. 

Entel danteller içeriği farklı, anlamlı mesajlar verecek bir dizi diye yıkayıp yağlamasın. Böyle bir şiddet ve etik dışı mesajla başlayan bir diziden cacık olmaz.

Millet olarak o kadar okuma özürlüyüz ki; konunun içeriğine bakmadan başlık ve mesajlar üzerinden hüküm veriyoruz. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500