Advert
Vatandaş Hüseyin Akkuş!
Osman Gürçay

Vatandaş Hüseyin Akkuş!

Hani gazeteyi ziyaret ettiğinde ilk sözün “Arkadaş benden ne istiyorsun? Sürekli eleştiriyor ve vurup duruyorsun” olmuştu, ben de sana “Şu anda ilk kez ikili görüşüyoruz, benim sana karşı ne gibi bir önyargım olabilir” demiştim ya!

Bak bugün tam da o noktadayım ve en sevdiğim laflardan biri şudur.

“Mahkeme kadıya mülk değildir.”

Bizlerin işi sizlerin oturduğu makamları gözlemek ve yanlışları dile getirmektir. Bunları yaparken ve yazarken yan cebimize bir şeyler konmamış haline de “Kamu vicdanı” derler.

Bugün çok istediğin CHP Bursa İl Başkanlığı makamını kaybettin. 

Kadere bak ki yola seninle birlikte çıkmış olan arkadaşların seni terk etmeseydi. Sen ve Erol Gülmez, İsmet Karaca’yı yenecektiniz yine rövanşı vermeyecektin. 

Ancak sonuçlar ile ilgili kendine fatura kesmeyip, onları suçlarsan bu süreç sana hiçbir şey öğretmemiş demektir.

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır ve benim tarzım budur demek için başkan değil, patron olman gerekir.

Yola çıktıklarını bırakıp, yolda bulduklarından aldığın güç ile patron olmazsın. Onlar sıcak para gibidir ve cebi yakar.

Bir ilin milletvekilleri il başkanı seçimi için 3,5’a bölünmezler. Bölünseler de özgül ağırlıkları olmadığı için bir şey ifade etmezler. Onlar bir sonraki liste sıralamasında senden alacakları diyetin hesabında olurlar. Sadece bunu fark etseydin yola çıktıkların seni bırakıp karşına geçmezdi.

Neden böyle diyorum biliyor musun?

Sizin mahallede ve sosyal medyada sürekli İsmet Karaca’nın zaferinden (!) bahsediyorlar.

Yani; kral öldü yaşasın yeni kral! 

Oysa yarışı İsmet Karaca’nın kazanması zafer falan değil, senin eksiklerinin üzerine yürüyerek ve yeni şeyler vaat ederek başkanlığı ve nöbeti senden almaktan ibarettir.

Onun gelecekteki yol haritasını rövanş alma sarhoşluğu belirlerse ondan da bir şey olmaz.

Ama aslında sen başkanlık seçimini sen yerel seçimlerde artık içeriklerini yazmanın bir anlamı olmayan faullü hamlelerle güreşerek kaybetmiştin. 

Bugün sadece malumun ilanıdır.

Haa bir de…

Genel anlamda ve bütün makamlar için geçerli olan seçtiğin danışmanlarını ‘Başkan sen en iyisini düşünürsün’ diyenlerden değil, seninle kapalı kapılar ardında tartışma yürekliliğini gösterenlerden seçersen her maça 1-0 önde başlarsın ama bunu başarabilmek için bayağı bir adam olmak gerekir.

Şimdi güç elinden gidince arkandan sana sallayacaklar, arasında asla ben olmayacağım. Bunu görev başında iken çok eleştirdiğim Altepe’nin ardından da yapmadım.

Görev süren içerisinde içerik hariç, kullandığım belki maksadını aşan ve kalbini kırdığım cümleler için hakkını helal et!

Çay, kahveye beklerim! 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500