Advert
TÜRKİYE’NİN EN SICAK 20 GÜNÜ…

TÜRKİYE’NİN EN SICAK 20 GÜNÜ…

     

Halk gereğini yaptırdı!

Yenikapı mitinginin tek patronu halk oldu. Cumhurbaşkanının katılım talebini doğru değerlendiren halk,  bütün parti başkanlarının da davete icabetini sağladı. Elbette VIP bölümünde ayrılıkçı parti dışındaki seçim pusulasında yer alan bütün siyasi parti başkanlarına da yer ayrılmasını dilerdim. Kürsüde yine sadece parlamentoda grubu bulunan parti başkanları olabilirdi. General Hulusi Beyin kürsüye çıkmasını ise şiddetle yadırgadım. Onun çalışacak çok dersi var ve görev başında nöbette olması gerekiyordu.

Şimdi herkes nöbet yerine!

Türk Halkı, içerde, dışarda, dosta, düşmana bu Cumhuriyetin gerçek sahibi olduğunu darbe teşebbüsü sırasında gösterdiği sağlam duruş ve sonrasındaki nöbetini Yenikapı mitingine katılımı ile taçlandırarak göstermiştir.

Şimdi artık herkes nöbet yerlerini teslim almalı ve bir daha asla uyumamalıdır. Herkes asli işine dönüp nöbetine başlamalıdır. Belediyeler doğru hizmet vermeli, kurumlar doğru çalışmalı ve asla Fani alemde yüzde yüz doğru hiçbir yönetim biçimi olmamıştır. Churchill’in söylediği bilinen "Demokrasi en az kötü olan idaredir" sözü bunun en güzel ifadesidir. Farklı düşüncelerin asgari müştereklerde toplumsal uzlaşmaya varması için demokrasiden daha uygun bir yönetim sistemi yoktur.

15 Temmuz duruşu yarınımızı kurtardı

Memlekette her şey güllük gülistanlık değil, son günlerde darbeye karşı verilen mücadelenin kazanım sevinci, güneydoğuda çatışmalarda şehit düşen insanlarımızın önüne geçmesin. 15 Temmuz’da FETÖ nün püskürtülmesi ülkemizin yarınını kurtarmıştır. Artık hasar moral ve kurumsal değerlerimizde tespiti yapıp onarıma başlamak ve yolumuza devam etmemiz gerekmektedir. Unutmayalım ki; herkesin cemaati ve aidiyeti kendisinedir. Devlet yönetimine bu anlayış sokulursa insanlar devlete değil cemaatlere hizmet ederler.

  Olimpiyatlarda şok üzerine şok

Rio 2016 Olimpiyatları başladı. Dünyanın en prestijli yarışmasına katılan ülkeler cıvıl cıvıl yazlık giysiler ya da milli kıyafetlerle katılırken bizim özensiz mahalle insanı günlük kıyafetleri çizenin, üretenin ve onaylayanın en uygunsuz yerde fermuarı patlasın inşallah. Daha açılışta en rüküş ülke seçildik. Ardından devşirme kadrolarımızla peşi sıra girdiğimiz bütün müsabakalarda sıfır çektik. Demem o ki bu FETÖ anlayışı sporu bile iğdiş etmiş.

   Ekonomide Eylül ateşine dikkat!

Bu yaz turizmde sıfır bile çekemedik ve eksiye düştük. Yazın bereketli pazarı olan taze meyve sebzede bağlantılarımızı bile kaybettik. Tekstilde Ortadoğu ve Rus pazarını kaybettik. AB ile yaşanan olumsuz diyalogların ticarete yansıması sürerse en çok ihracat yaptığımız AB ile ekonomik ilişkiler sıkıntı getirecektir. Bu ateşin hasarlarını önümüzdeki aylarda yaşayacağız. Ekonomi matematik verilere dayanır. İçinde inşallah maşallah yoktur. Öte yandan Arap yarımadasından gelen sermayeye ne alakaysa soğuk bakan bir kesim de var. Bu sonbaharda yaprak dökümünün piyasaya yansımaması için çok doğru ve global makro planlamalar gerekmektedir. Kalkınmanın tek yolu katma değeri yüksek üretim ve dış satımdır. Bursa’da zaten yapılan alışverişe hediye araba vermek teşvik değil cambazhane hokkabazlığıdır.

Normalleşmek istemeyenler…

Okullar dağıtıldı, kurumlarda gerekli temizliği yapanlara karşı duranlar türedi. Herkes birilerinin kefili olurken, yine herkes başka birileri için adam asmaca oynuyor. Cumhurbaşkanının af ve özür dilediği yakın geçmiş FETÖ ilişkisini bile referans almayanlar var. FETÖ kaynaklı kirli parası ve ilişkileri olmayan herkesin bu miladı bilmesi ve doğru değerlendirmesi gerekirken susmalarının ikrardan geldiğini unutmamaları gerekir. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500