Advert
Generaller! Bir özür borçlusunuz!

Generaller! Bir özür borçlusunuz!

15 Temmuz dindar görünümlü eşkıya takımı kalkışmasında uyuduğunuza hep birlikte tanık olduk. Her Ankara’ya gidişimde sabahları kavil ile ovulan Genel Kurmay Başkanlığının Komutan Tören Kapısının önünden geçerken altın rengine benzeyen pırıltısına ve kapının iki yanındaki aslanlara bakar iliklerime kadar titrerdim. TSK’nın kalbi ve karargâhı olan bu binanın uhrevi bir ihtişamı vardı.

Üniformalı Eşkıyanın darbeye kalkıştığı o gece sizler karargâhınız ile birlikte uykuda esir alınırken, Türk Milleti eşkıyaya “o kapıda” dur dedi. Uzun namlulu silahlara karşı bedenini kalkan eyledi. Şehit düştü ama “o kapıyı” onlara teslim etmedi. Gücün milli iradede yani halkta olduğunu bilirdim ama böylesine bir kahramanlığa tanık olmak benim Türk gururum oldu. Sizi de esaretten halkın iradesinin kurtardığını çok iyi biliniz.

Bir daha nöbette uyumamak gerektiğini sizden iyi bilen bir fani olmadığına inanıyorum ama özrü bu görev ihmalinizden dolayı değil gözünüzün önünde yetişen gencecik çağdaş ve yurtsever Genç Harbiyeli fidanlara akla hayale gelmeyecek şekilde işkenceler yapanları okullara atadığınız için özür dileyin.

Onları iftiralar ile okuldan atan, soruları çaldıran, istikballerini karartan, ailelerinin yüzünü kızartan suçlarla itham edip intihara sürükleyen sizin kadrolarınız değil mi?

Biz bilemezdik diyemezsiniz! Bakın size bir askerlik öyküsü anlatayım. Zafer kazanan komutana “Bu savaşı kim kazandı”sormuşlar o da “Ben kazandım“ demiş. “Emrinizdeki ordunun hiç mi katkısı olmadı“ diye bir tuzak soru yöneltilince “Kaybetseydik kimi suçlayacaktınız” diye cevap vermiş.

Sizler rütbelerinizin bütün nimetlerinden yararlandınız. En ayrıcalıklı yerlerde yaşadınız ama içinizdeki FETÖ ile savaşı kaybettiniz. Hesap verin demiyorum ama o gencecik çocukların hakkını yediğinizi kabul edin Türk Halkından ve Allah’tan af dileyen Cumhurbaşkanımızı örnek alın mağdur ettiğiniz o pırıl pırıl gençlerden TSK adına özür dileyin. Bakın Kuleli gibi liseler Harp Okulu ve Akademi kapatılıyor. Neden? Sizin yüzünüzden. Oralara FETÖ’nün yuvalanmasını siz sağladınız. Çünkü komutan sizdiniz ve irade sizdeydi.

15 Temmuz belasını savdık ama her gece ekranlarda o genç subay adaylarının hazin öykülerini gözyaşları içinde izliyorum. Komutansanız iyi bir şey yaparak o mağdur ettiğiniz binlerce gençten özür dilersiniz ve kurumunuzun haysiyetini alçaltmaz yükseltirsiniz.

Değilseniz uyuyun gitsin!

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500