Advert
BUSİAD oscarıyla fark edilmek...
Osman Gürçay

BUSİAD oscarıyla fark edilmek...

Gecenin açılış konuşmasını yapan BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, dünyanın ekonomik, sosyolojik ve teknolojik olarak bir dönemecin içinde olduğunu ifade etti.

Türkay, gelir dağılımındaki adaletsizliğe ve çevre bilincine dikkat çektiği konuşmasında, iklim değişikliğinin de en çok geliri az olanları etkilediğini kaydetti.

Önümüzdeki yüz yıl içinde deniz suyunun 60-80 metre yükseleceğinin öngörüldüğünü belirten Türkay, “Bundan sonra alacağımız tüm kararlarda, yeni iklim koşullarını göz önünde bulundurmalıyız” derken üretirken çevreyi tüketmemek gerektiğine vurgu yaptı.

Türkay, “25 yıldır da büyük ya da küçük virajları aşan kişi ve kurumlara rahmetli kurucumuz Doğan Ersöz’ün adıyla ödül veriyoruz. Bu yıl Doğan Ersöz Ödülü’nü almaya hak kazanan Karsan, elektrikli otobüs üretimiyle geleceği gören, yüzde 100 yerli sermayeli bir şirket olarak bu ödülün anlamına uygun çalışmalar yaptığını gösterdi.

Kültür ve Sanata Katkı Ödülü’nü alan Osmangazi Belediyesi’ni de özellikle kutluyorum. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni görme şansım oldu. Geçekten çok kıymetli bir eser bırakılmış oldu Bursa’ya. Osmangazi Belediye Başkanı Sayın Mustafa Dündar’a çok teşekkür ederim bir Bursa sevdalısı olarak…

Bir ödül de içimizden birine. Yetiştirdiği öğrenciler ve yazdığı kitaplarıyla Bursa’dan ekonomiye katkıları yadsınamaz Sayın Prof. Dr. Ali Ceylan’a BUSİAD Meslek Ödülü’nü vermekten gurur duyuyorum” diye konuşmasını tamamladı…

BU KADAR DERS VERDİM

Ali Hoca ödülünü aldıktan sonra yaptığı teşekkür konuşmasında BUSİAD’ın Bursa ve Türkiye açısından önemine vurgu yaparak "İş dünyasının ülkemizde kurduğu ikinci iş insanları derneği olarak büyük bir misyonun sahibidir" dedi ve kuruluşunda danışman olarak görev aldığı BUSİAD’ın üyesi olarak Bu kadar ders verdim bu kadar heyecanlanmadım. Çok mutluyum BUSİAD'dan ödül almak paha biçilmez. BUSİAD, bir okul gerçekten işletme hocası olarak orda öğrendiklerimi üniversiteye aktardım. BUSİAD, girişimcinin itibarını ve standartlarını yükseltti. Zihinsel bir değişimi gerçekleştirdi” 

Bir ekonomi perspektifi de çizen Ali Hoca ‘15 yıl sonra büyük ilk on ekonominin içinde olacağız. Bu süreci doğru okuyan yeni tip girişimci profiline de ihtiyacımız vardır’ dedi.

FARK EDİLMENİN GÜZELLİĞİ

BUSİAD Kültür ve Sanata Katkı Ödülü’nü Gonca Yerliyurt’un elinden “Panorama 1326 Bursa’nın Fethi Müzesi’yle Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar aldı.

Dündar Başkan konuşmasında 

“BUSİAD yönetimine çok teşekkür ederim. Farkı farkettikleri için. Dünyada işadamlarımız yarışıyor. Bursa, yüksek teknoloji kullanan bir sanayiye sahiptir. Bu da bize daha büyük sorumluluklar yüklüyor. Aklımıza her geleni yapmadık, yaptığımız değerli işlerde sizlerin de katkısı var. 630 bin üzerinde ziyaretçi geldi müzemize, 126 etkinlik yapıldı. Sadece seyirlik bir yer değil. Bunlar bizlerin, sizlerin başarısıdır. Önümüzde yapacak çok işimiz var dedi.
Panaroma 1326 son yıllarda Bursa’nın başına gelen ve hepimizi gururlandıran en güzel şeydir.

Mustafa Dündar bunun yanında Tophane’yi açık hava müzesine çeviren çalışmalar ve Osmangazi Kent Meydanı bittiğinde Bursa’ya aklının estiğini yapan değil çalışarak eser bırakan bir başkan olarak akıllarda iz bırakacaktır.

KARSAN BİR ADIM ÖNDE...
 
2018 Doğan Ersöz Ödülü’nü Karsan AŞ adına CEO Okan Baş aldı.

Baş’a ödülünü BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay verdi. Baş ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, “Bu anlamlı ödüle bizi layık gördüğünüz için teşekkürler. Yaptığımız işlerle farkediliyor olmak gurur verici. Otomotiv dünyası değişim içinde. Herkes elektrikli araç konuşuyor. Biz 1 adım önde gidiyoruz. 2 tane ürünü 1 yılda satışa hazır hale getirmek kolay değil. Hedef otonom araç yapmaktır. Elektrikli otobüs gamını genişleteceğiz. Yüzde 100 türk sermayesi ile bunu yapmak da ayrı bir gurur oluyor. En büyük güvencemiz de insan kaynağımız. 1200 Karsan çalışanı adına alıyorum bu ödülü” dedi.

Karsan’ a başarılar dilerken inovasyona daha çok önem vermelerini ve özellikle Bursa caddelerinde gezen küçük sarı otobüslerin iç tasarımlarının yeniden gözden geçirmelerini öneririm. Ön koltuğa oturmak engelli yarışı yapar gibi ve koltuk sıra aralıkları çok dar olduğundan dışardan çok şeker görünen araçlar, yolculara ciddi sıkıntılar yaşatıyor.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500