Advert
Kumyaka ve Bursa sizi affetmeyecektir!

Kumyaka ve Bursa sizi affetmeyecektir!

 

Bundan iki ay kadar önce Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi’yi makamında ziyaret ettim. Bilmeyenler için söyleyeyim, Kaymakamlık, Mütareke Binasına 50 metre mesafede denize sıfır, Monako Prensini bile kıskandıracak özelliklere sahip bir bina olup,eskiden Askeri Bina olarak hizmet vermiş ve günümüzde özellikleri korunarak ahşap ve taş yapı şeklinde restore edilerek İlçe Hükümet Binası olarak kullanılıyor.

 

Pencerelerini açınca huzur ve bereket rüzgârı olan poyrazı iliklerinize kadar hissettiğiniz doğal klima ortamında sohbet etmeye başladık.

Mudanya üzerine konuşurken sevdam beni esir alıp ve güzelliklerini anlatmaya başlamıştım ki; bir anda buz kestim. Mudanya’dan bir şey olmaz dedi. Neden dedim. "Bir tarihi bina türküsü tutturmuş gidiyorlar" dedi.

"Ben olsam bütün sahili yıkarım ve ön yüzünü modern şık binalar ile doldururum ve arka planda da otoparklar yaparım Mudanya’yı uçururum" dedi ve iki üç tahta ev için tarihi bina diye kıyamet koparıyorlar diye ilave etti.

Altın vuruşu ise sonunda geldi. Kaymakamlık Binasını kastederek "Böyle kullanışsız, eski, tahta bina mı olur" dedi ve beni bitirdi.

"Yahu Bakanların bile böyle Lebi Derya makamı yok siz ne anlatıyorsunuz" diyemedim.

Ardından Mudanya’da kalıcı olmadığını tayin beklediğini de sözlerine ekledi. Bu sohbet ‘15 Temmuz’dan önce yapılmıştı.

 OLMADI KAYMAKAM BEY!

 

Kumyaka’daki güzellikleri görmezden gelerek ve bir ilçe başkanının siyasi bile olmayan özel talebinin takipçisi olmak ve mühürlenme sürecinden sürekli bilgi istemek ne kadar doğrudur bilmem ama bu sıcak günlerde oraya koşan Bursa halkının vebalini taşıyacağınıza emin olabilirsiniz.

Sohbetimizi “tanığı” ile birlikte özelimde tuttum. Çünkü bu sözleri ciddiye alarak paylaşmayı Bursa’ya ve Mudanya’ya hakaret saymıştım.

MUDANYA’NIN KAYBEDENİ ÜNAL…

Bir davetine uyarakgittiğim Ak Parti Mudanya İlçe Başkanlığına seçilen Murat Ünal’ı dinlemeden önce 'et mi, tavuk mu, balık mı' diye bakayım dedim. Tekmili birden hepsi çıktı.

Sosyal Demokrat hamurlu, bir dönem DYP maceralı, Marmara Birlik hasarlı bir kimlik ile karşılaştım. Hepsinde “loser” (kaybeden)olmuş son olarak bir de Ak Parti’de şansını deneyeyim demiş bir muhterem ile karşılaştım.

Beş dakika ara ile BUDO iskelesi ile bir soruya cevap verirken Yargı erkini kutsayan, ama BŞB sahil yolu projesi sorulunca da faturayı yargıya kesecek kadar asimetrik şekil olarak aklımda kaldı.

 Yönetici olmak için komplekslerinizden arınmış, halka hizmeti esas olan bir anlayışla doğrunun yanında yer almak gerekir. İktidarı kullanarak güç gösterisinde bulunmak aidiyete ihanettir.

Neden yazıklar olsun!

 

Mudanya sahil şeridinin göz bebeği olan Kumyaka (Siği)ve başarılı muhtarı Ramiz Batmaz’ın yaptıkları tarihe geçecektir ama sizler sadece döneminizde bir istatistik olarak kalacaksınız. O muhtar ki köyü içi yarattığı katma değeri belediye başkanları yaratamamıştır. Köy Muhtarının AB projesinden destek aldığı, İPART hibe desteği alabilmesi algı fukaralarına yabancı işlerdir.

Bütün Bursa’nın nefes aldığı bir sahil tesisini kooperatif marifetiyle gerçekleştirip kimseye peşkeş çekmeyerek turizme açarak, hem köylüsüne ve emek sahibi kadınına para kazandıran, köyünde istihdam oluşturan muhtaraBir isteğin var mı muhtarım diyeceğinize hizmeti kıskanıp Belediye Zabıtasına baskı yaparak kapattıranlara yazıklar olsun. Belli ki oralarda gözler var. Kime peşkeş çekileceği planlanmıştır bile.

 Siz bu hayırsızlığı yaparak her türlü işlemlerini tamamlamış bir muhtarlığa değil Bursa Halkına ceza kestiğinizi asla unutmayın. Bursa bunu inşallah unutmayacaktır.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500