Advert
Az yiyin de Hürriyet sahasına bir skorboard yapın!
Osman Gürçay

Az yiyin de Hürriyet sahasına bir skorboard yapın!

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun Olağan Genel Kurulu’nda bir listeden Keles Gençlik Spor yöneticisi ve delegesi olarak davet alarak seçimlere girdim.

Yıllardır devam eden düzenin karşısında Bursaspor’un başına gelen en kötü şey olan Ali Ay ve yanındaki eski ‘profesyonel’ futbolcuların gayreti ile seçimleri kaybettik.

Katıldığım Genel Kurulda yeniden görev isteyen mevcut başkan ve yönetimin faaliyet raporunu dinlediğimde, bunların karşısında kim olursa olsun kazanır diye düşündüm.

Neden mi?

Çünkü faaliyet raporu yeni seçilen ve atanan il protokolüne hoş geldiniz ziyaretleri ile ilçelerde yapılan kahvaltılı toplantılar ve ramazan iftarlarında homini gırtlak muhabbetlerden ibaretti.

Düzenin devam etmesini isteyenlerin içinde tıpkı TÜFAD’da olduğu gibi çok ucuz beklentileri olan eski profesyoneller olduğunu görünce daha da çok üzülmüştüm.

Yenilen pehlivan olarak saha çamurdu, hakem taraf tuttu, kispetimin ipi gevşekti, yanlarım ağrıyordu dememek için o defteri bir daha açmamak üzere kapattım.

Bütün faniler gibi pek çok eksik ve kusurum vardır ama olayları hafızama nakış gibi izlerim ve bir şekilde karşıma çıkarsa don dikilmiş, yelek biçilmiş, adam sende demem lafını söylerim.

Geçtiğimiz hafta Hürriyetspor tesislerinde eski kramponların toplantısının ardından Altınok–Güvenspor maçını izledim ve Altınok 1-0 yendi ama maç oynanırken her gelen skoru soruyordu. 

O anda skor ne ise söyleniyordu ama içimden ‘yahu soracağınıza kafanızı kaldırın da skorboard’a baksanız ya’ diyorken ben kafamı kaldırdım sağa baktım, sola baktım, öne, arkaya baktım sahada skorboard yoktu.

Bu tesisleri Osmangazi Belediyesi yapmış, ışıklandırmış ve futbolun hizmetine sunmuş ama bir Bursa amatör futbolunu idare eden kafa haftada dört sabah akşam maç oynanan bu tesise bir skorboard koyamamış.

Hürriyet Spor Tesisleri tribünü, sosyal donatı alanları, soyunma odaları ile birkaç küçük dokunuşla profesyonel lig oynanacak bir duruma gelebilir ama bir skorboard’u yok.

Bu görev kimindir diye sorduğumda bütün icraatı sofra düzeni kurmaktan ibaret olan Osman Kılıç’ın başında olduğu BASKF’nin yapması gerekiyor dediler. Neden yapmıyorlar dediğimde de bütçe yokmuş cevabını aldım.

Bak Osman Başkan! Senede üç kahvaltı iki akşam yemeğini az yeseniz o skorboard’u oraya dikersiniz.

Onu dikemiyorsanız elinize tabelaları alın siz saha kenarında dikilin!

Hürriyet’te skorboard yok, Soğanlı’da tribün yok ama BASKF var.

15 günde bir maç oynanan statlarda skorboard var ama haftada 10 maç oynanan Hürriyet sahasında yok.

İnsanlar kendilerine layık yönetimler seçerler sözünün yalan olmadığını gösterdiğin için teşekkürler Osman Kılıç…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500