Advert
Gülen Amerika'ya neden ve nasıl gitti? (ııı)

Gülen Amerika'ya neden ve nasıl gitti? (ııı)

Siyonist Yahudi Lobilerinden Papa Hazretlerine...

Masonik mahfillerden dış güdümlü siyasilere...

Münafık merkezlerden kirli örgütlere...

Haçlı zihniyetli emperyalist güçlerden, uluslararası karanlık şebekelere; ilkokulu dışarıdan bitirmiş birkaç sene Arapça tahsil etmiş; ama gizli ellerce sürekli yükseltilip reklâm edilmiş bu kişiyle ilişki ve işbirliği içinde olmaları, aslında Onun gerçek mahiyeti ve marifetini göstermeye kâfidir.

 

Pek çok yabancı gazeteci ve televizyon ekibi de Fethullah Gülen'le röportajlar yapıp, bunları kendi gazete ve televizyonlarında geniş olarak yayınladılar.

Wall Street Journal gazetesi bölge muhabirinin yaptığı röportaj, bu gazetenin Avrupa baskısında tam sayfa yer aldı.

Avusturyalı gazeteci, Vatikan radyosunda programcıHeinz Gstrein, Yunanistan'da yayınlanan Eleftlıeropitia gazetesinden Simeon Soltaridis,

Arnavutluk'ta yayınlanan Rilindja Demokratika gazetesinden Edi Polko ve Albania gazetesinden Enver Bytci,

Rilindjia Kosova gazetesinden Mehmed Giata ve bunlardan ayrı olarak, Bulgaristan, Ukrayna, Azerbaycan, Özbekistan, Gürcistan, Rusya, Kazakistan'dan resmî ve özel televizyon kanalları ve gazetelerinden bazıları da röportajlar yapıp, bunları yayınladılar.

Ayrıca, Time adına bölge muhabiri James Wilde ve Le Monde adına Nicole Pope, Fethullah Gülen'le görüştüler.
 

Fethullah Gülen ve siyasiler
 

Fethullah Gülen hakkında toplumun hemen her kesiminin görüş ve düşünceleri medyaya yansıdı. Siyasetçilerden;  Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel başta olmak üzere, başbakanlık yapmış bulunan DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, yine önceki başbakanlardan ve ANAP genel başkanı Mesut Yılmaz, Türk siyasetinin en meşhur ve tecrübeli isimlerinden Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Başbakan olan merhum Sayın Bülent Ecevit, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve daha önceki genel başkanı Hikmet Çetin, Demokratik Türkiye Partisi Eki Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu ve ilk Genel Başkanı merhumAlparslan Türkeş ve şu andaki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, daima Gülen hakkında iyi düşüncelerini her fırsatta dile getirdiler.
Ayrıca tüm partilerden çok sayıda bakan ve milletvekili, değişik münasebetlerle Gülen hakkında desteklerini ifade etmişlerdir.

Ancak Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'la, yıldızının hiç barışmadığını ve Ondan asla hoşlanmadığını, Gülen’in kendisi dile getirmiştir.

 

Pek çok akademisyen ve bilim adamıFethullah Gülen hakkında yazılı ve sözlü olarak sürekli takdirkâr düşüncelerini dile getirip, kendisiyle çeşitli vesilelerle bir araya gelirlerken,

Sanat dünyasından pek çok sanatçı, işadamı, spor camiasından, tanınmış pek çok kişi Gülen ile özel dostluk kurarak, Gülen hakkında olumlu düşüncelerini dile getirmişlerdir.

 

Eski MİT başkanı Fuat Doğu, Orhan Ateş ve Amerikan hayranı ve İsrail bağlantılı bazı general-albay ve daha başka rütbelerde subaylar, ya Fethullah Gülen ile hususî dostluk kurdular, ya Gülen hakkında olumlu düşüncelerini dile getirdiler veya kendisiyle mektup veya tebrik teatisinde bulundular.
 

Yazılı ve görsel medyadan pek çok gazeteci ve televizyon programcısı, Fethullah Gülen hakkında daima olumlu düşüncelerini dile getirdikleri unutulmamalıdır.

 

Yarın:“CIA Neden Fethullah  Gülen’i Destekliyor
 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500