Advert
Cemaatler ülke yönetemez!

Cemaatler ülke yönetemez!

          2013 yılı sonlarında“mütedeyyin” bir grup tarafından bir sohbete davet edildim. Ne olacak Bursa’nın halinden başlayarak, Türkiye’de neler oluyor ve Ak Parti’nin alternatifsizliği ne zamana kadar sürecek ana başlıklarının tartışıldığı toplantıda güzel bir beyin fırtınası yapmıştık. Toplantı bitip konuklar gittiğinde dört (Ben, A.K, A.M.S ve O) kişi vedalaşırken son bir atış yaptım. O günlerde Başbakan olan R. Tayyip Erdoğan için yeni koruma kadrosu tahsis edilmişti.Bunca koruma yetmiyor mu ki yine koruma veriliyor?” şeklindeki soruma “Sence Başbakanı kimden koruyorlar?” diye soru ile karşılık verdi. Ben de “ Halktan koruyacak halleri yok ya! Ya PKK, ya DHKPC, ya da diğer yabancı unsurlardır. Ama bence abartılı” şeklinde yanıt verdim.Bilemedin! Başbakanımızı hizmet hareketi cemaatine karşı korumak için koruma kadrosu artırılıyor”deyince akıl tutulması yaşadım ve “Siz ne dediğinizin farkında mısınız? Madem tehdit biliniyor neden tasfiye edilmiyor”dediğimde “O iş o kadar kolay değil kurumların dokularına sirayet ettiler kesip atamazsınız” dedi ve altın vuruşu şöyle yaptı”  Onlardan değilim ama ben de bir cemaat üyesiyim. Kendi cemaatim dâhil olmak üzere hiç bir cemaatin ülke yönetiminde söz sahibi olmasını istemem. Olursa kan gövdeyi götürür ve ülke bölünür”dedi. O günü milat saydım ve gelişmeleri ve süreci okurken o bu sözleri hiç aklımdan çıkarmadım. Milli Görüş geleneğinden gelen bu siyaset ustasının, ülke sevdalısının sözlerini her fırsatta paylaşır ve dile getiririm.

15 Temmuz’dan sonra bu süreci doğru okuyan gruba yeni dahil olan siyasetçiler, bakanlar, Belediye Başkanları, STK başkanları ve sevdiğim dostlarım var. Tabi bir de durumdan vazife çıkarmaya çalışan ve yeni yapılanmada kendileri için bir popoluk yer açmaya çalışan kurnazlar var.

Bu tehdit okul kapatmakla, bayram ertelemekle, TSK’yı oradan alıp buraya bağlamakla ortadan kalkmaz. Bence başta TSK, Eğitim, Emniyet, Yargı ve Belediyeler olmak üzere bütün kurumların dokusuna kadar 40 yıldır sızmış olan bu çetenin başı olan FETÖ, gözaltı ve işten çıkarma rakamlarının azlığını duyunca mutluluktan göbek atıyordur. Buzdağının tepesi tıraşlanmıştır. Bu belanın siyasi ayağı kime değerse değsin ortaya çıkarılmazsa bela döner bu kez daha güçlü geri gelir.

Cadı avı falan anlamam. Kimin dahli varsa, özellikle yargıda  kim atamaları gerçekleştirdiyse, kadroları oluşturduysa siyaseten de hesap vermelidir. O gün olsaydı yine oldurmazdık ama 10 milyon insanı kaybederdik. Bu riski göze almamak için herkes ayağını denk atmalıdır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500