Advert
Geçmiş Olsun Celal Bey!

Geçmiş Olsun Celal Bey!

      Celal Sönmez gibi iş dünyasının saygın ve önde gelen adamları bir de STK larda görevleri varsa siyasetçilerin isteyemediği ama kurumlardaki temsilcilerini tahsilatçı olarak kullandıkları hedef adamlardır. Siyasetçi yolunu yapar, Valisi, Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Diyaneti, Milli Eğitim Müdürleri bileti keser. Bu tablo geçmişten bugüne taşınan bir gelenektir ve kaçış yoktur.
Süleyman Demirel’i hatırlayanlar vardır demeyeceğim. Yaşayan her fani onun altı gelişinin birine tanık olmuştur. Bir hayır için davet verilir Süleyman Bey, yanındaki Kadir Has’a “ Ağa elini bir cebine at bakalım ne çıkcek ” der. Kadir Ağa “ Beş yüz çıktı.” der ama Süleyman Bey “ Onu bin yaparsın sen ” diyerek faturayı keser ve itirazsız hesap onaylanır ödenir. Ben Demirel’in bu repliğini değişik iş adamları ile onlarca kez dinledim, izledim ve okudum. 
Buradaki kritik nokta karşılığında ne gibi tavizler alındığının iyi araştırılmasıdır. 
Holdingin kurucusu Rahmetli Ali Osman Sönmez’ e de çok biletler kesilmiştir. O nedenle birçok okul, hastane ve kamu yararına binada ismi yaşatılmaktadır. O bile 12 Eylül’de cunta tarafından gözaltına alınmıştır. Dilerim ki Sönmez camiası bu dönemde de verdiklerinden dolayı sorgulanmış olsun.
Bu paraların ve çıktığı yerlerden daha çok oluşturduğu sermayenin girdiği yerler takip edilirse işte orası FETÖ’ dür.
Her gözaltına suçluluk damgasını vurmak ayıptır ve günahtır. Ve daha önemlisi her nöbette görüntü veren de devletten yana değildir. Gözaltı işlemlerinde de dışarıya farklı görüntü veremezler. Ayrıca iyi niyetle her cemaate destek vereni suçlu ilan edemeyeceğiniz gibi bilgisine başvurmak zorundasınızdır. Bursa’daki gözaltıların dilerim ki büyük kısmı salıverme olarak bitecektir.  
Bursa’daki kurumlarda dip temizliği yapılmazsa, sızmalar giderilmezse maksat hasıl olmaz ve kurumların başındakiler ileride derdini kimseye anlatamaz derken, Celal Bey’e Oğullarına, Ailesine ve Camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletelim.

 Osmangazi Belediyesi uyku halinde mi?                              

                                                                                                                  

Osmangazi Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Aydın olmasa Osmangazi’den bilgi almak tekeden süt almaktan daha zor olacak gibi görünüyor. Görev bilincinin ve sorumluğunun bir adama bu kadar mı yakışır diye sormaktan kendimi alıkoyamıyorum. Sorularının hepsi emek ürünü, hamaset ve popülizmden uzak olduğunu gözlemliyorum. Böyle Meclis Üyelerinin çoğalması dileği ile son sorusunu paylaşıyorum.
“Almanya sözde soykırımı kabul ediyor, paralel çetenin okul ve faaliyetlerine izin vereceğini ifade ediyor buna karşılık Osmangazi Belediye Başkanlığı tüm ısrarlarımıza rağmen Hessen Eyaleti Lahndill şehri ile kardeşlik ilişkilerini bitirmekten vazgeçmiyor. Şimdi tepki koymayacaksanız ne zaman koyacaksınız”  diyor.
Evet güzel soru doğrusu… Geç verilen refleksin hiçbir kıymet-i harbiyesi olmaz.  Biz soruyu yeniden dizayn edersek en azından “kardeşlerimizden” bu süreçte ülkemize destek mesajları talep edebiliriz. Vermezlerse de biz  öyle kardeşliğin …der geçeriz. Yoksa kardeş şehirlik karşılıklı  mutlu ve ballı seyahatler olmamalıdır.                                                  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500