Advert
Tabelada‘9’cebimizde‘6’puan var!
Osman Gürçay

Tabelada‘9’cebimizde‘6’puan var!

1’nci Lig’de misafiriz demek için henüz çok erken olduğu halde Karagümrük maçından sonra üçlü seri gelince özellikle sosyal medyada havalara girdik. 

Ben hâlâ ilk günkü noktadayım. Bu sene geçmişin yükü, Ali Ay’ın geriye bıraktığı enkaz ile bu sezon lige tutunalım yeter, seneye işler yoluna girer demiştim ya!

Bu konuda fikrimi değiştirmiş değilim derken TFF’den 3 puan silme cezası gelip de üzerine Adanademirspor yenilgisi gelince bir haftada ‘6 puan kaybederek bir anda ilk ikide girdiğimiz haftanın sonunda 12’nci’ sıraya düşüverdik. 

Lig uzun bir maratondur ve skor üzerinden yazı yazmak adetim değildir. Bu maratonda daha birçok yenilgi alacağız. Benim dileğim sezon bittiğinde hepsinin içinde en az yenilgiyi alan iki takımdan biri olmaktır.

Bundan üç sezon önce Paul Le Guen’li Bursaspor ilk yarıda topladığı puanları ikinci yarıda toplasaydı Süper Lig şampiyonu olacaktık ama ikinci yarıda nal toplayıp son anda ligde kalmıştık.

O dönemin ve Süper Lig’deki son üç sezonun bütün vebali Ali Ay ve tayfasınındır.

Aynı hoca aynı futbolcularla ancak sözünü tutmayan kötü bir başkan ile farklı sonuçlar elde edilir ve benim başımıza gelmesinden en çok korktuğum şey budur.

Mesut Mestan ve yönetimine hiç güvenmedim ve bunu her platformda dile getirdim. Birçok şey konuşup hiçbir şey söylemeyen bir başkan, hasbelkader yönetime girmiş, kendileri kuruş vermeden sosyal medya aracılığı ile ‘kentin dinamiklerine’ çemkiren gayri ciddi yöneticilerle başımıza her an bir şey geleceği belliydi ve geldi!

TFF üç puanımızı silince önce ortaya futbolcu alacaklarından doğan sorun yalanı atıldı ve çocuklar çarmıha gerildi ama işlenen kusurun idari kusur olduğu ortaya çıktı.

Bursaspor resmi sitesinde haksız bir uygulama yapıldığını ve yasal hukuki yollara başvurularak hakkın iadesinin sağlanmasına çalışılacağı masalı yazıldı.

Bir dosyayı bile tamamlayamayıp ceza alanlar acaba hangi kafayla dava açacak ve haklı çıkacak merak ediyorum.

Ben transferin son gününde piliçlere eklenen papazlara mesafeliyim. Futbol hayatlarının sonuna gelmiş adamların hedefleri olmaz diye düşünüyorum. Umarım

Mesut Bakkal konusunda olduğu gibi haklı çıkmam.

Kariyerinin çıtasını yükseltmek için gelen ve samimiyetine ‘şimdilik’ inandığım Yalçın Koşukavak hocanın 4-1’lik yenilgi sonrasında hakemleri hedefe koymasını sevmedim.

Sonuç olarak Bursaspor çile çekmeye devam ediyor. Bize düşen yeni darbelere hazırlıklı olarak, acının adını aşk koyarak ama goygoy yapmadan desteklemeye devam etmektir. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500