Advert
Biz hep içerden göçmedik mi?
Osman Gürçay

Biz hep içerden göçmedik mi?

Türkiye Cumhuriyeti o kadar büyük ve güçlü bir devlet ki; dört bir yanımız düşmanlar tarafından kuşatılması bir yana okyanus ötesinden, AB’nin göbeğinden saldırılar yetmez gibi içeride de FETÖ ve PKK ile uğraşırken, hizmet etmek için maaş verdiğimiz milletin malın çalan kanımızı emen keneler varken bile yıkılmıyor.

Sayıştay Başkanlığının araçların yakıt tutanağında araçların 100 km’de tükettikleri miktarları okuyunca beynim yandı ve aklım firar etti.

Sayıştay 100 km/sarfiyat rakamlarını oranlamış ve tutanağı devlet dili ile yazmış ama aslında bunlar devletin kasasından çalınan akaryakıt tutarlardır.

Dizel olarak modeline göre ortalama 100 km’deki tüketimi yüklü, klimalı en fazla 8 litre olan motorini en insaflısı 100 km de 20.46 litre, en vicdansızı 63.19 litre olarak beyan ederek kasayı boşaltmışlar.

Makam araçlarının varlığını tartışmak bu talanın yanında çok hafif kalmaktadır.

46 Kişilik dev gibi otobüslerden Travego 100 km’de 20,5 Lt, Maraton 100 km’de 26,5 Lt motorin yakıtı tükettiğini düşünürsek, 4 kişilik kibrit kutusu gibi araçların tüketim rakamlarının daha fazla olduğu talep edilip onaylanıyorsa bu iş organize iştir.

Yapmayın be! 

Bu devlete dışarıdan kimse diz çöktüremedi, tarihimize baktığımızda hep içerden göçtük ama çaldıklarınızla yaşayacağınız başka Anadolu ve başka Türkiye yok!

Yapmayın!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500