Advert
Söz Turgay Erdem’de!..
Osman Gürçay

Söz Turgay Erdem’de!..

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, özellikle sosyal medyada dolanan söylentilerin önceki gün olağanüstü toplanan BŞB Meclis toplantısında çalışma yönetmeliğine ve teamüllere aykırı olarak gündeme taşınması sonucunda iddialara cevap vermek için düzenlediği basın toplantısında;

Hasanağa Mahallesi’ndeki kendisine ait olduğu öne sürülen kaçak villa ile ne kendisinin ne de yakınlarının hiçbir ilgisi olmadığını ifade etti.

Söz konusu binanın bir arkadaşının kardeşine ait olduğunu ve başkan yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde belediyenin ve şahsının işi kolaylaştırma gibi bir durumunun olmadığının altını çizdi.

Şu anda İmar Barışı’ndan yararlanarak 28 Ağustos 2018 tarihinde yapı kayıt belgesi alınan o ev ile ilgili olarak bütün yetki ve kararın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait olduğunu söylerken, sonucun tebliği ile birlikte yıkım dahil her türlü işlemi yapacaklarını söyledi.

Orada yaşadığı iddiasını kesin dille reddederken, davet üzerine gitmişliğim elbette vardır. Davet edildiğimiz evlere giderken ruhsatlı mı diye bakıyor muyuz diye sordu.

Bursa’da bu durumda binlerce ev olduğunu anlatan Turgay Erdem, asıl olanın Bursa’ya toptan bakış açısının değişmesi gerektiğidir dedi.

ÖZEL HAYATI İLE İLGİLİ İLK VE SON KONUŞMASI! 

Özel hayatı ile çıkarılan ve bazı namus bezirganları tarafından bel altı olarak yorumlarla servis edilen konu ile ilgili çok açık net ve son kez şöyle konuştu: “Her ailede yaşanabilecek bir sorun benim de başıma geldi ve maalesef 2014 yılında aile birliğim bitti ama evlilik akdimin sona ermesinin hukuki süreci halem devam etmektedir. 5 yıldır ayrı yaşıyoruz. Bunu bilmesi gerekenler biliyor ama art niyetle özel haber gibi servis edilmesi yanlış ve çirkindir” dedi.

Bu konuda Turgay Başkan’dan daha radikal düşünüyorum. Özel hayata girmenin ahlak düşkünlüğü ve yasal suç olduğunu bilmemek mazeret değildir.

TEKRAR HASANAĞA’YA DÖNERSEK…

Osman Ayradilli söz aldı. Konunun BŞB Meclisi gündemine alınış şeklini kınarken Altepe döneminde yapılan kaçak villalardan bahsetti. Ama buradaki tecavüzün 75 m2 olmasını mazur gösterecek algı yaratması doğru olmadı. 

Orhan Sarıbal da süreci anlatmak yerine genel siyasi bir fotoğraf çekerek AK Parti’nin çözülme sürecinin tezahürü olarak vurguladı.

Bence Murgul, Cerattepe, Kazdağları için ağıt yakanların Mudanya’da taammüden işlenen Myrleia Antik Kenti cinayetinde neden aynı coşkuyu göstermediklerinin de altını çiziyorum. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500